W jaki sposób dobrać dobrą kurtkę chroniącą przed deszczem, jaka będzie spełniała swoją rolę? Jakie parametry powinna posiadać taka kurtka?

Kto chociaż raz przemókł do suchej nitki, z pewnością wie, jak konieczna jest odpowiednia kurtka przeciwdeszczowa. Wiele z nich to doskonała bariera przed czynnikami atmosferycznymi, tak bardzo, że mogą być stosowane w najgorszych warunkach. Nie zawsze jednakże niezbędna będzie kurtka specjalistyczna, czyli odpowiednia do arktycznych mrozów.

kurtka
Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując taką kurtkę, najlepiej zastanowić się w jakich warunkach będzie używana. Jest to istotne, gdyż inne parametry ma kurtka (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) wyprawowa, natomiast zupełnie innego rodzaju bluza w stylu “urban”. Tak więc, istnieje tak wiele rodzajów kurtek, oraz tak wiele firm, jak camp (skalnik.pl/camp-b), że na pewno trzeba dobrze się zastanowić zanim dokonamy zakupu. Przede wszystkim istnieje podział na kurtki damskie oraz męskie. Artykuły skierowane do konkretnej płci mają pewne znamiona anatomiczne. Tak więc kurtka – witryna internetowa – dla pań jest zwężona w talii, natomiast rozszerza się na linii bioder.

Męskie kurtki natomiast są szersze w barkach. Nie dziwi też fakt, iż kwestie estetyki posiadają tu duże znaczenie, dlatego też kurtki dla pań są dostępne w bardziej obszernej gamie kolorów. Przemyślane oraz nowoczesne systemy regulowania umożliwiają na dostosowane różnych produktów do konkretnej sylwetki i potrzeb – zarówno w kurtkach damskich, jak również męskich. Na pewno warte polecenia są kurtki softshell (http://skalnik.pl/odziez-meska-kurtki.html). Jest to rodzaj kurtki, jaki ma walory kurtki termicznej, jak również zewnętrznej. Polega to na tym, iż do cienkiej, trwałej i mocnej tkaniny poliestrowej doklejony jest od wewnętrznej strony fleece lub microfleece.

Między nimi może się również znajdować specjalistyczna membrana, jaka będzie chronić przed podmuchami wiatru i umożliwiać oddychanie naszego ciała. Ten rodzaj kurtki jest więc doskonały na dni wietrzne, ale suche, taki klasyczny polar może być zbyt przewiewny, zaś kurtka chroniąca przed deszczem za gruba i sztywna.

kurtka
Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Krój tego typu kurtki bywa przeróżny, z tego rodzaju materiału produkowane są też płaszcze. Czasem nakrycia wierzchnie tego rodzaju dodatkowo są pokryte membraną chroniącą przez przemoknięciem. Takie kurtki posiadają w związku z tym wysokie parametry wodoodporności i mogą być z powodzeniem zakładane również w bardziej mokre dni.