W czym do sypialni, czyli dlaczego tak rzadko nabywamy piżamy, a nawet z niechęcią je zakładamy

Tygodniki dla pań po czterdziestce pełne są wskazówek dotyczących modnego wyglądu, czyli stosownego doboru ubrań, tak aby były one doskonale dopasowane do konkretnego typu postury, a także w znaczącym stopniu nie odstawały od aktualnych trendów. Styliści pamiętają też o dodatkach: butach, plecaczkach czy klipsach i koralach.

jagna.pl
Relatywnie mało miejsca w dzisiejszych czasach poświęca się piżamom, więc spróbujmy trochę uzupełnić tę lukę i nasze rozważania skupmy na tych elementach garderoby. Wzmiankowane milczenie można po części wytłumaczyć tym, że piżamy męskie albo damskie wcale nie są strojem, w którym mogą nas widzieć inni. Nawet jeśli gospodynie zamierzają podać pierwsze śniadanie z dopiero co wyrwaną rzodkiewką, to do przydomowego ogródka udają się w szlafroku lub po prostu wkładają swoje powszednie ciuchy. Tak już przyjęło się w naszej kulturze, ze piżama damska bywa praktycznie jednie ubraniem do sypialni. Opisana reguła powoli znajduje zastosowanie również w stosunku do naszych dzieci – piżamy dla kobiet.

O piżamach bardzo często panie myślą dopiero wtedy, kiedy muszą pojechać do szpitala powiatowego. Nawet parudniowy pobyt w takim miejscu jest związany wręcz z obowiązkiem nabycia nowiuteńkie garderoby, ponieważ chyba żadna dama nie będzie chciała pokazać się nieznajomym w nawet nieco pobrudzonej koszuli nocnej. A wśród tych najzwyklejszych piżam znajdziemy również modele do celów specjalnych. Do tej grupy z pewnością zaliczyć z całą odpowiedzialnością można piżamy (czytaj więcej) dla mam karmiących piersią z charakterystycznie odpinaną górą.

Małżonki doskonale znają awersję życiowych partnerów do różnego typu piżam – tylko nieduża część przedstawicieli męskiej części społeczeństwa zakłada taką garderobę. Przyczyn jest kilka, a każdy z facetów miałby do przedstawienia własną argumentację. Jednym z wyjaśnień bywa wygoda spania w bieliźnie albo zwykłej koszulce – zwłaszcza w trakcie letnich spiekot każda ekstra warstwa ubrania może skutecznie zakłócić spokojny sen.

Z tych powodów piżamy męskie nie w każdym przypadku okażą się świetnym pomysłem na prezent, a zanim zamówi się konkretny wzór, to warto zapytać o rozmiar, ponieważ w przeciwnym przypadku taka garderoba niemalże na pewno trafi na sam spód szafy albo po prostu stanie się następnym upominkiem, tylko dla innego jubilata.