Ubrania, buty i rozliczne akcesoria od producenta Pewex w czasie PRL

Pewex jest niesłychanie znaną marką na całym świecie, która w czasach prl posiadała ogromnie szeroki wybór towarów. Między innymi proponowała ona ubrania damskie oraz męskie, obuwie, różnorodne przybory do domu i mieszkania itd.

Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego Pewex zaistniało w Warszawie w roku 1972. Jego aktywność była określana jako naprawdę luksusowa, bowiem w pewexie można było dostać multum różnych towarów, które standardowo w czasach PRL były trudno osiągalne.
pewex
Źródło: flickr.com

W pewexie można było uzyskać zarówno towary lokalne jak też zagraniczne, gdzie z reguły towary polskie charakteryzowały się o wiele większą jakością. Pośród szerokiego asortymentu można było odkryć takie rzeczy, jak alkohole, zabawki, kosmetyki a także odzież, rozliczne produkty spożywcze, narzędzia i materiały budowlane i sporo innych. Jednym słowem wolno zakomunikować, iż można tam było pozyskać praktycznie wszystko (szukasz oryginalnych rzeczy?–>).

Bezspornie można rzec, że Pewex w czasach PRL należał do istotnie renomowanych i rekomendowanych marek. Czasy PRL nie były proste i dobrze pamiętają to osoby, które w tamtych czasach się wychowywały, dużo produktów było ogromnie ciężko dostępnych a w wielu sklepach częstokroć można było napotkać szerokie pustki. Nie tylko samo dostanie towarów było ciężkie, bo by coś kupić trzeba było czasem stać przez mnóstwo godzin w długich kolejkach. Nic więc dziwnego, że kiedy zaistniał Pewex sytuacja ludzi niezmiernie się zmieniła, rzecz jasna na lepsze.

pewex.pl
Autor: pewex
Źródło: http://pewex.pl/

Historia marki Pewex jest niesłychanie rozległa, na pewno warto poznać parę ciekawostek na ten temat. Jak już dodaliśmy Pewex pojawił się w Warszawie w 1972 roku, w roku 93 po raz pierwszy został złożony wniosek o upadłości przedsiębiorstwa. Firma nadzwyczaj podupadała, jednakże wniosek zniesiono. Niemniej jednak po jakimś czasie znów poczęły nadciągać podobne wnioski, przez co w roku 1996 została utworzona ugoda bankowa i Pewex został przeistoczony w spółkę, w jakiej część akcji zastąpiono na wierzytelności.