Zmarszczki są jednym z najwcześniejszych niepokojących symptomów upływu czasu. Pewnego razu w lustrze obserwuje się zmarszczki na czole lub kurze łapki. Niestety, taka jest kolej rzeczy i ludzki organizm zawsze się zestarzeje, jednak okazuje się, że można skutecznie walczyć ze zmarszczkami opóźniając ich pojawienie się i likwidując te, które już zagościły na twarzy. Jak? Czy istnieją skuteczne rozwiązania?

Zmarszczki na kobiecej twarzy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Najistotniejsza jest prawidłowa prewencja. Trzeba pamiętać, że zmarszczki w dużej mierze pojawiają się poprzez kontakt skóry ze słońcem, co oznacza że należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce podczas lata i korzystania z solarium. Konieczne jest używanie wysokich filtrów na twarz (więcej na stronie), szyję oraz dekolt, jako że to właśnie o tych rejonach zapomina się najczęściej. Wtedy bowiem zyskuje się pewność, że skóra jest stosownie zabezpieczona. Co ciekawe, filtrów wskazane jest używać również zimą, jako że szkodliwe promieniowanie słoneczne może się przebijać przez chmury. Na rynku proponowany jest bardzo różnorodny wybór kremów z filtrem. Filtry są najczęściej dodawane do podkładów.

Kobieta przeglądająca się w lusterku

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Na dodatek, należy co jakiś czas złuszczać skórę peelingami medycznymi, które z reguły opierają się na dosyć wysokim stężeniu kwasów. Z tego względu zrzuca się martwy naskórek oraz świetnie spłyca zmarszczki (źródło artykułu). Wskazane jest również aplikowanie retinoidów, które posiadają działanie złuszczające i przeważnie są zalecane podczas terapii trądzikowych, żeby usunąć pozostałości po wypryskach, na przykład zaczerwienienia bądź nieestetyczne blizny. Kuracje kwasami można przeprowadzać też na własną rękę, gdyż dziś na rynku sprzedawane są specjalne toniki lub kremy z różnym stężeniem kwasów. Oczywiście, początkowo najlepiej jest zaczynać od relatywnie niskiego stężenia.

Co jednak ze zmarszczkami, które już są obecne na skórze? Trzeba oddać się w ręce fachowców. Usuwanie zmarszczek warszawa charakteryzuje się współcześnie dużym zainteresowaniem. Przeważnie stosuje się wstrzykiwanie w miejsca objęte zmarszczkami botoksu bądź kwasu hialuronowego. Dzisiaj, botoks warszawa to jeden z najbardziej popularnych sposobów na walkę ze zmarszczkami, tym bardziej że sam botoks cennik jest niezwykle korzystny. Coraz więcej osób jest stać na skorzystanie z podobnych zabiegów medycyny estetycznej. Autor

admin
admin@artefakt.pl