Zima to pora roku przez jednych uwielbiana, przez innych znienawidzona. Przyczyną tej ostatniej sytuacji jest na ogół niska temperatura, zniechęcająca do przebywania na świeżym powietrzu. Ale zima nie taka straszna, jeśli zatroszczymy się o właściwy strój. A do wyboru mamy naprawdę spory asortyment. Najważniejsza jest oczywiście właściwie dobrana kurtka lub płaszcz zimowy. Kiedy temperatura nie jest mocno obniżona warto zdecydować się chociażby na kamizelki puchowe, które dobrze wyglądają, a równocześnie skutecznie zabezpieczają przed utratą ciepła.

zima

Autor: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to opcja korzystna zarówno na jesień, jak i na wczesną zimę lub wiosnę – zobacz ofertę.

Nie czekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj również (https://timebutik.pl/zegarki-meskie-calvin-klein-c-2_9.html) kolejne informacje na ten temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Kamizela oprócz tego jest uniwersalnym rozwiązaniem – pasuje zarówno paniom jak i panom. Możemy ją nosić do każdego niemal stroju, jak również wykorzystywać w czasie aktywności fizycznej, ponieważ jest wygodna i praktyczna. Jeśli nie kamizelka to ciepła, puchowa kurtka, w szczególności, gdy temperatura spada mocno poniżej zera. Godne polecenia są między innymi kurtki gorotex. Firma ma w sprzedaży kurtki goretex o rozmaitym charakterze – może być to odzież przeciwdeszczowa, sportowa, termoaktywna itp (zobacz je wszystkie). Tego typu kurtki charakteryzuje doskonała ochrona przed utratą ciepła, dlatego to bardzo korzystne rozwiązanie, w szczególności, gdy jesteśmy mało odporni na zimno.

Oczywiście, właściwe ubranie na zimę to także dodatki typu szalik, czapka czy rękawiczki. Bardzo dużo zależy także od stosowanie dobranego obuwia. Ciepłe, nieprzemakalne i z antypoślizgową podeszwą buty, chronią nie tylko przed niską temperaturą, ale również przed wypadkami, o jakie zimą nie trudno.

Istnieje również parę innych wskazówek – poza odpowiednio dopasowaną odzieżą, dzięki którym zima nie będzie nas straszyć. Przede wszystkim warto zimą przejść na inną dietę, na bardziej energetyczną i taką, która zwiększa odporność organizmu. Pijmy dużo ciepłych napojów, jedzmy dania pełne węglowodanów i witamin. Aby uodpornić organizm, warto także być co najmniej pół godziny na świeżym powietrzu, najlepiej zestawiając to z aktywnością fizyczną. Typowy spacer w szybszym tempie zupełnie wystarczy, by wzmocnić nasz organizm.

Chcesz zaznajomić się z kolejnymi interesującymi wpisami na zbliżony temat? Żaden problem. Kliknij na hiperłącze do artykułu i czytaj do woli.

No i rzecz jasna przebywajmy jak najwięcej na słońcu, jeżeli istnieje taka możliwość. Dzięki temu lepiej będziemy się czuć i nim się obejrzymy przyjdzie wiosna…

admin
admin@artefakt.pl