Coraz większa ilość ludzi w naszym kraju bierze udział w różnego rodzaju biegach długodystansowych i zawodach survivalowych. Są to imprezy dla ludzi, jacy chcą sprawdzić własną wytrzymałość fizyczną jak również psychiczną oraz zmierzyć się z innymi zawodnikami w rywalizacjach, do jakich trzeba się dobrze przygotować. W jaki sposób to zrobić?

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Na pierwszym miejscu oczywiście przygotowanie fizyczne. Osoby, jakie nie miały wcześniej styczności z takimi imprezami rozpoczynają przynajmniej na rok przed zawodami treningi, jakie są specjalnie pod te zawody ustawiane. Oczywiście osoby mające dobrą kondycję, nie będą musiały aż tak wcześnie rozpoczynać przygotowań. Natomiast prawda jest taka, iż jeżeli chodzi o przygotowywania, ważna będzie tutaj systematyczność. Powinniśmy mieć także świadomość, że takie zawody najczęściej odbywają się w trudnych warunkach, więc padający śnieg, lub ulewa w czasie treningów nie mogą być wymówkami aby pozostać w domu. Prócz tego warto sprawdzać się w bardziej wymagającym terenie, na przykład w lesie, na nierównej nawierzchni. Osoby startujące w zawodach biegów górskich, powinny co jakiś czas biegać w górach, by przygotować się być przygotowanym do właśnie takiego zmiennego i ciężkiego wysiłku. Więcej w temacie: polecane latarki czołowe.

Jak powinno się przygotować, jeżeli chodzi o strój oraz wyposażenie? To zależy od typu zawodów. Często tego typu regulamin ustala sam organizator. Jeżeli chodzi o normalne długie biegi, jak maratony albo ultramaratony.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to bardzo dobrze, gdyż ten opublikowany poniżej (https://kompresyjne.pl/ponczochy-uciskowe) również ma równie ważne informacje – nie czekaj, tylko sprawdź go.

Tutaj przyda się zwykły strój biegowy, nakrycie głowy i oczywiście dobre buty, które jest przez nas wypróbowane, a nie takie właśnie kupione. Jeśli chodzi o zawody na wytrzymałość tu sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, bo i samych konkurencji może być już więcej, tak samo zróżnicowanie w obrębie trasy może okazać się spore. Na trudne terenowe biegi dobra będzie odzież wojskowa, sporo osób wybiera właśnie ten rodzaj stroju, ceniąc go bardziej od standardowych ciuchów ze sportowych sklepów. Po prostu, bardziej sprawdzają się w takich ciężkich warunkach. Prócz tego często przyda się plecak, ważne by był lekki oraz była możliwość zamocowania w nim bukłaka z wodą. Nie będziemy musieli zatrzymywać się by uzupełnić płyny. Sprawdź:

moro

Źródło: http://www.sxc.hu/

A przecież czas w takich zawodach odgrywa istotną rolę. Koniecznie zabierzmy ze sobą batony energetyczne, lub suplementy, które uzupełnią poziom glukozy oraz różnych potrzebnych mikroelementów, które tracimy w szybkim tempie podczas wysiłku. Do tego, jeżeli to bieg na orientację przydatny będzie kompas i awaryjnie latarka czołowa. Nie trzeba pewnie mówić o nakryciu głowy jak i sprawdzonych butach do danego rodzaju terenu.

admin
admin@artefakt.pl