Sprawunki w internecie rozwijają się w prędkim tempie. Każdego roku przybywa e-kupujących na całym świecie. W Polsce natomiast, coraz to więcej konsumentów najpierw wybiera artykuły w realu, a w następnej kolejności nabywa je w internecie. Dlaczego tak się dzieje i kiedy warto skorzystać z klasycznego sklepu, a kiedy należy sięgnąć po towary z półki wirtualnej?

Czy moda na e-kupowanie może zaszkodzić marketom stacjonarnym? Aktualnie w Polsce działa ponad 12 tys. sklepów wirtualnych i codziennie przybywa nowo powstałych. Dodatkowy wpływ na przyrost zainteresowania zakupami wirtualnym ma to, że dostęp do internetu ma już ponad połowa dorosłych rodaków. Przez sieć internetową kupujemy już nie tylko sprzęt elektroniczny, ubrania, kurtka robocze, buty ochronne (sprawdź systemy przeciwpożarowe w ofercie Grupa Mercor) ale także coraz częściej żywność.

zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock

Polacy kupują w sieci internetowej głównie z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że pragną w prędki i wygodny sposób nabyć wyroby, których nie są w stanie dostać nigdzie indziej. Po drugie artykuły osiągalne w internecie częstokroć są tańsze od tych osiągalnych w stacjonarnych marketach.

Jeżeli potrzebne Ci inne miejsce, z którego będziesz czerpać wiadomości, to zalecamy to źródło (http://commaxpolska.pl/). Odnajdziesz tam wiele publikacji na rozpatrywany tutaj temat.

Mimo, że najogromniejszą grupę e-nabywających stanowią osoby młode dwudziestolatkowie z dużych aglomeracji, to najszybciej wzrasta grupa tych z obszarów poza miejskich. Są to osoby, które z reguły nie mają dostępu do wielkich centrów handlowych i poszukują alternatywnych wyjść, by nabyć trudno dostępne towary. Zobacz też

Z ekspertyzy TNS Polska przeprowadzonego na początku roku 2013 wynika, że ponad 13 mln rodaków powyżej 14 roku życia systematycznie odwiedza sklepowe półki wirtualne. Do tradycyjnego sklepu wybierają się głównie osoby dojrzałe oraz starsze. Od kilku lat można równocześnie zaobserwować coraz liczniejsze rodzinne „wycieczki” po galeriach handlowych, które to są częstokroć jedynym pomysłem na weekendową przyjemność. W związku z tym zakupy w realu dla coraz to większej grupy osób, to często strategia na spędzenie wolnego czasu a także zapewnienie pociechom dodatkowej zabawy, którą proponują duże centra handlowe.

Polscy e-klienci najczęściej poszukują w sieci: ciuchów, butów, pachnideł i kosmetyków a także filmów oraz muzyki. Odwiedzane są także specjalistyczne sklepy w których poniektórzy kupują przykładowo buty ochronne bądź tarcze do cięcia. Za zakupy w sieci zdecydowanie najczęściej płacimy e-przelewem .
admin
admin@artefakt.pl