Ostatnie lata bardzo zmieniły sytuację na rynku handlu odzieżą. W dużej mierze ugruntowała się pozycja sklepów z odzieżą używaną. Z jednej strony wpłynął na to zastój ekonomiczny, z jakim mieliśmy do czynienia w poprzednich latach, a z drugiej strony ochota wyróżnienia się ubraniem na szarej ulicy.

odzież

Autor: Hermann Kaser
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób odwiedza sklepy z odzieżą używaną, ażeby znaleźć tam pojedyncze, oryginalne sztuki kiecek, katan bądź spodni, czasem światowych marek. Sklep z używaną odzieżą to atrakcyjny sposób na tani biznes, na jaki decyduje się coraz więcej ludzi. W poniższym przewodniku zawarliśmy najistotniejsze informacje, jakie pomogą Państwu podjąć decyzję o uruchomieniu sklepu z używaną odzieżą a także wskażą drogę jaką należy pokonać, żeby dopełnić wszystkich koniecznych formalności.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o otwarciu własnej działalności powinniśmy dokładnie zapoznać się z branżą, w której będziemy poruszać się a także określić jakie koszty będziemy musieli ponieść na początku. Finanse to nie jedyna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę, ważne będzie też zaznajomienie się z ofertą podobnych sklepów w najbliższym sąsiedztwie, ich asortymentem oraz wyposażeniem. Na podstawie takiego wywiadu prościej będzie nam przygotować własną ofertę oraz wdrożyć do niej elementy, które wypełnią niszę w okolicy. Potrzebny będzie nam importer odzieży używanej. Przemyślmy również, czy chcemy oferować towar na wagę czy może wyceniony? Sprzedaż towaru na wagę sprawdzi się w szczególności w niewielkich sklepikach, w niedużych miejscowościach bądź w biedniejszych rewirach. Na takich obszarach, w których obywatele korzystają z oferty sklepów z używaną odzieżą ze względów ekonomicznych. W dużych miejscowościach pomału odchodzi się od sprzedaży towaru na wagę, w szczególności w tych butikach, które z założenia mają uchodzić za w wyższym stopniu renomowane i są kierowane do ludzi poszukujących rzeczy oryginalnych. Musimy wycenić każdą rzecz i powiesić ją na wieszaczku. Nastręcza to od właściciela większego zaangażowania i poznania opłat u konkurencji, by nie odbiegać od lokalnego standardu. Sprzedaż rzeczy wycenionych pozwala podnieść przychody i powoduje wzrost standardu naszego sklepiku.

Potrzebna nam będzie hurtownia odzieży używanej – sprawdź na dortex.pl.sprawdź na Najsporzej konfekcji używanej pochodzi z Anglii i Niemiec. Jeżeli jednakże w naszej okolicy znajdują się już sklepy mające taki właśnie asortyment warto zastanowić się na kolejnym krajem. Może Holandia albo Włochy.

Jeżeli wyselekcjonujemy inny kraj pochodzenia aniżeli nasi sąsiedzi już sam szyld będzie pobudzał ewentualnych klientów do wizyty w naszym butiku. Inny kraj to nowiusieńkie marki, które nie są znane na polskim rynku, a więc oznaczają oryginalność. Można również zdecydować się na otwarcie wielkiego sklepu gdzie będzie oferowana odzież używana hurt będzie istotną cząstką tego biznesu – skocz do Dortex.
admin
admin@artefakt.pl