Narodziny dziecka to cudowna wiadomość dla rodziców i najbliższych. Wiele osób jeszcze przed pojawieniem się malucha stara się skompletować podstawowe akcesoria, które będą potrzebne do codziennej pielęgnacji i zabaw z maluszkiem. Jeśli nie wiemy jaki wybrać dla przyszłych rodziców prezent warto postawić na takie produkty, które są uniwersalne i z pewnością okażą się przydatne.

bambusowe pieluszki

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tego rodzaju produktów są oczywiście pieluszki dla niemowlaka. Muszą być zrobione z delikatnego, a równocześnie chłonnego tworzywa. Nowością na rynku jeśli o to chodzi są pieluszki bambusowe widoczne na stronie Fiorino. Robione są w stu procentach z włókna bambusowego, które wykazuje mnóstwo zalet jeśli mowa o artykułach dziecięcych. Przede wszystkim pieluszki tego rodzaju są niezwykle miękkie a jednocześnie chłonne – ponad 50% skuteczniej wchłaniają wilgoć niż tradycyjna bawełna. Surowiec ma też właściwości antybakteryjne, co jest w szczególności ważne w przypadku noworodków. Nie podrażnia skóry i może być stosowany także przy skórze alergicznej. W dodatku pieluszki takie mają właściwości termoregulacyjne – latem gwarantują przewiewność, w zimie natomiast zachowują ciepło. Jest to zatem bardzo praktyczne i przydatne rozwiązanie, dlatego jeżeli myślimy nad prezentem dla przyszłych rodziców najlepiej podarować pieluszki bambusowe.

niemowlak

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnym rozwiązaniem jest także zakup przydatnych tekstyliów. Różnego typu puszyste kocyki czy ręczniki dla dzieci są jak najbardziej mile widziane, zwłaszcza, jeśli będą zrobione z najlepszej bawełny i nie będą zawierały szkodliwych dla skóry noworodka substancji. Tego typu produkty są zazwyczaj kolorowe, zawierają motywy zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, zatem nie będziemy mieć problemu z kupieniem ciekawego zestawu. Ważne jednak, by sprawdzić producenta tekstyliów – jest to w szczególności ważne zwłaszcza jeśli chodzi o noworodków, bowiem ich skóra jest niezwykle wrażliwa, więc produkty powinny być jak najwyższej jakości. Wiele tanich tekstyliów pochodzi z Chin, trzeba być ostrożnym przy ich zakupie.

Masz zamiar zgłębić także inne pokrewne posty, ale nie masz pewności, w którym miejscu je znaleźć? Spokojnie – zobacz więcej w serwisie.

Lepiej wręcz postawić na lokalnych producentów , przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze miesiące życia noworodka.

admin
admin@artefakt.pl