Narodziny dziecka to cudowna wiadomość dla rodziców i najbliższych. Wiele osób jeszcze przed pojawieniem się malucha stara się skompletować podstawowe akcesoria, które będą potrzebne do codziennej pielęgnacji i zabaw z maluszkiem. Jeśli nie wiemy jaki wybrać dla przyszłych rodziców prezent warto postawić na takie produkty, które są uniwersalne i z pewnością okażą się przydatne.

bambusowe pieluszki

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tego rodzaju produktów są oczywiście pieluszki dla niemowlaka. Muszą być zrobione z delikatnego, a równocześnie chłonnego tworzywa. Nowością na rynku jeśli o to chodzi są pieluszki bambusowe widoczne na stronie Fiorino. Robione są w stu procentach z włókna bambusowego, które wykazuje mnóstwo zalet jeśli mowa o artykułach dziecięcych. Przede wszystkim pieluszki tego rodzaju są niezwykle miękkie a jednocześnie chłonne – ponad 50% skuteczniej wchłaniają wilgoć niż tradycyjna bawełna. Surowiec ma też właściwości antybakteryjne, co jest w szczególności ważne w przypadku noworodków. Nie podrażnia skóry i może być stosowany także przy skórze alergicznej. W dodatku pieluszki takie mają właściwości termoregulacyjne – latem gwarantują przewiewność, w zimie natomiast zachowują ciepło. Jest to zatem bardzo praktyczne i przydatne rozwiązanie, dlatego jeżeli myślimy nad prezentem dla przyszłych rodziców najlepiej podarować pieluszki bambusowe.

niemowlak

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnym rozwiązaniem jest także zakup przydatnych tekstyliów. Różnego typu puszyste kocyki czy ręczniki dla dzieci są jak najbardziej mile widziane, zwłaszcza, jeśli będą zrobione z najlepszej bawełny i nie będą zawierały szkodliwych dla skóry noworodka substancji.

Nasz tekst wydaje się być doprawdy zajmujący? Myślimy zatem, że spodoba Ci się również istotna strona, gdzie znajdziesz masę ekstra wiadomości.

Tego typu produkty są zazwyczaj kolorowe, zawierają motywy zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, zatem nie będziemy mieć problemu z kupieniem ciekawego zestawu. Ważne jednak, by sprawdzić producenta tekstyliów – jest to w szczególności ważne zwłaszcza jeśli chodzi o noworodków, bowiem ich skóra jest niezwykle wrażliwa, więc produkty powinny być jak najwyższej jakości. Wiele tanich tekstyliów pochodzi z Chin, trzeba być ostrożnym przy ich zakupie. Lepiej wręcz postawić na lokalnych producentów , przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze miesiące życia noworodka.

admin
admin@artefakt.pl