Są dość ekologiczne, gładkie w dotyku i do tego mają walory prozdrowotne. Skarpetki z z bambusa – bo o nich mowa – stanowią ciekawą alternatywę dla najczęściej kupowanych skarpet, zwykle bawełnianych.

Lepiej być uważnym przy zakupach – skarpety z bambusa, podobnie jak każdy inny materiał, są lepiej lub gorzej wykonane. Komplety za kilkanaście złotych zostawiają wątpliwości, gdy tymczasem w najtańszych rodzajach wyskakują skarpety bambusowe… bez bambusa. Zapewne to efekt błędu, złej etykiety albo niewiedzy producenta, ale wolimy kupowanie skarpet, które nie tylko kuszą wizualnie, ale są wskazane dla naszego zdrowia, czy np.

Jeżeli interesuje Cię opisywany wątek, to przejdź do witryny (http://www.avocado-store.pl/) i zgłąb inne informacje odnośnie tego zagadnienia. Pochłoną Cię bez reszty.

na upały.

Obuwie sportowe

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Bambusowy materiał w zamyśle ma sprawić by na upał nosić najlepsze skarpety. Producent materiałów na skarpety odnosi się w reklamach do tego, że bambus to mniej potu, czy ważne oddychanie stóp. Rodzice, mający dzieci na etapie dojrzewania coraz częściej pytają o radzenie sobie z nagminnym poceniem się stóp ich pociech. Jak się okazuje wymiana „bawełnianych” na bambusowe nie musi przynieść oczekiwanych skutków. Pot powodujący nieprzyjazną woń jest dla dorastających osób jednym z głównych powodów do zawstydzeń. Skarpety z bambusa zmniejszają go u nastolatków, również ułatwiają życie małym, szalejącym dzieciakom i ich rodzicom. Trwalsze gatunkowe skarpety zapobiegną wycieraniu się i pojawianiu się dziur na miejscu pięt.

Za skarpetami z bambusa stoi też naturalność. Selekcja tej rośliny z Afryki ma miejsce w tradycyjny sposób. Szybko dojrzewające łodygi bambusa zwyczajnie ścina się, bez żadnych wspomagaczy ani eksperymentów po ścince. Natomiast rządząca w skarpetach bawełna (w skarpetach najczęściej nie stanowi stu %, ale jest jej ok. 90 z domieszką syntetyku) jest wielokrotnie stymulowana chemicznie. Potrzeba do tego procesu nawozów sztucznych.

Sam bambus służy nie tylko do produkcji skarpet. Z tej ekologicznie przetworzonej tkaniny robi się poza tym pościele i pozostałe rodzaje bielizna: majtki, podpaski, a także prezerwatywy. To zasługa miękkich, elastycznych włókien, dzięki którym bambus stanowi o przyjemnym kontakcie z ciałem człowieka. Warto mieć te względy na uwadze przy decydowaniu się na zakup dowolnej bielizny do ciała lub poszewki do kołdry.
Czytaj dalej

admin
admin@artefakt.pl