Jak umiejętnie kupować ubrania dla niemowląt? Ubieranie najmłodszych stanowi problem dla wielu ojców i matek. Nie chodzi tutaj o gusty, one odchodzą na dalszy plan. Często bywa tak, że pary pragnące mieć dziecko, nie mają po prostu chwili na dłuższe pomyślenie o stroju dla dzieciaka. W ubieraniu dopiero, co narodzonych dzieci ważnych jest kilka istotnych wskazówek i przestróg.

Wyprawka niemowlaka

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe
Ubrania dla niemowląt lepiej ustalić wcześniej, jeszcze przed porodem. Oczywiście, kupowanie na „oko”, nie wiedząc jak duże będzie nowonarodzone dziecko, to częściowe ryzyko. W pierwszych dniach po narodzinach jest najwięcej trudności pod względem logistycznym. Zebranie garderoby pod małego odpowiednio wcześnie, zaoszczędzi dodatkowych trudów i da bezcenny czas, który wykorzystamy dla malucha.

Niemowlak ubierany jest w opinający i delikatny kaftan. Niemowlęce „body” jest podstawą ubierania najmłodszych. Pierwsze tygodnie upływają przeważnie pod znakiem pampersów, szaliczków i śpioszków niż spodenek, sukienek i butów. Buciki dla niemowląt można odłożyć w czasie, kiedy niemowlę podrośnie. Znaczenie ma także pora roku, w której przyszło na świat dziecko. Lżejsze, bawełniane body rodzice zakupią w lecie, natomiast dziecko z zimy od początku będzie opatulone szalikiem, sweterkiem i oczywiście kombinezonem.
Przez pierwsze tygodnie i miesiące ubieramy więc niemowlę w wygodne śpioszki i mające z boku zamek tzw. body. Kombinowanie z butkami, a także spodenkami i podobnymi ubrankami warto przełożyć na kilka miesięcy później.

Wiele par, tuż przed porodem, a zwłaszcza po nim, wariuje jeśli chodzi o zakupy ubrań dla niemowlaka. Przy megalomanii i ewentualnych promocjach o przepłacenie naprawdę nietrudno. Szafka niemowlaka nie powinna być skromna, ale i zbyt obszerna – drugi wariant uprzykrza prędzej czy później znalezienie interesującego nas kaftanika, śpioszka itp. Jak wiemy przekładanie, aby znaleźć to czego szukamy nie należy do przyjemności. Szaleństwo zakupowe nie pomaga także samemu niemowlakowi. Najpiękniejszy kaftanik, bucik czy czapka okażą się nieużyteczne, jeśli niemowlę będzie czuło się niewygodnie. Ciało noworodka należy bowiem do bardzo wrażliwych

.

admin
admin@artefakt.pl