Panny, które biorą ślub a nie lubią konwenansów powinny dziś cieszyć się z nowych trendów. Moda ślubna staje z roku na rok mniej zachowawcza. Właściwie na ślub można dziś włożyć niemal wszystko, rzecz jasna w ramach rozsądku. Panny młode jednakże nie muszą już dziś zakładać grubych sukien czy wielkich welonów. Dla naszych babć welon był symbolem czystości.

Suknia ślubna z sieciówki: żakiet i spódnica

Autor: abcslubu.pl 
Źródło: abcslubu.pl

Nie da się ukryć, że tradycja ta uległa zatarciu, a i wymiar metaforyczny przestał mieć wielkie znaczenie, bo panna młoda dziś nakrycia głowy zwyczajnie nie musi mieć, jeśli tylko nie widzi siebie w tym elemencie garderoby. Z drugiej strony zawsze można włożyć ogromny, zdobiony welon – wszystko zależy od stylu panny młodej. Podobnie suknia może być pełna falbanek i zdobień, lub też bardzo prosta i pozbawiona żadnych ozdobników.

Takie samo liberalizowanie zwyczajów panuje w kolorystyce. Tradycyjnie zestawiało się symetrycznie barwy państwa młodych. Ponadto raczej nie stawiano na mocno nasycone barwy. Aktualnie można bez wahania do sukni ślubnej włożyć zielone szpilki czy kolorową odzież wierzchnią.Niemniej jednak tego rodzaju wolność nie oznacza zupełnego końca ograniczeń.

Spodobał Ci się prezentowany post? Więc odsyłam do tej strony (http://lamalama.pl/) – tam znajdziesz interesujące dane, które są omówieniem opisywanego zagadnienia.

Teoretycznie możesz założyć co tylko Ci się podoba, pamiętaj jednak, że moda ślubna nie zmieni Twojej sylwetki i urody.

I z tego powodu sama musisz postawić sobie pewne granice – osobom chudym i puszystym będzie dobrze w innych ubraniach. Podobny sąd można sformułować na temat kobiet o różnym wzroście. Na przykład wielkie akcesoria mogą przytłoczyć drobną pannę młodą, więc w takim wypadku lepiej z nich zrezygnować. Kolejnym ograniczeniem są zaproszeni goście. Moda ślubna nie służy temu, by kogokolwiek urazić i z pewnością też wolałabyś tego uniknąć. Z tego powodu czasem lepiej zmienić zdanie i odejść np. od zbyt śmiałych ubiorów.
admin
admin@artefakt.pl