Ludzie, co interesują się modą, do tej pory pewnie wiedzą, jakich można spodziewać się trendów nadchodzącej jesieni. Inni, co nie wiedzą na razie, jak nastawić się do sezonu, już powinni zainteresować się tym problemem, gdyż kiedy jeszcze moda się nie narodziła, są w stanie uszykować dla siebie zestaw modnych ubrań nieco taniej, a jesienią ukazać się z jednakową godnością i stylem, jak wszyscy inni, którzy próbują podążać za nurtami.

Jesienne barwy

Źródło: http://www.flickr.com
Modę trochę trudno pojąć, w momencie kiedy nie interesowało się tym zagadnieniem. Modę tworzą zwyczajni użytkownicy, choć nie tylko. Dyktat w tej materii należy do projektantów mody, od których decyzji może zależeć, czy danego sezonu będzie modny kolor brunatny czy czerwony. Czy modne będą płaszczyki filcowe, czy przyjdzie moda na kurtki i płaszcze ze skaju, tak jak dwadzieścia lat temu – chociaż to w zasadzie mało prawdopodobne, jednak wszystko może się odwrócić, gdy najbardziej szanowani na kontynencie znawcy mody orzekną, że tego typu rzeczy są fajne i modne.

Niemniej zachowanie się w zgodzie z trendami pozwala nie być innym w tłumie, jeśli tylko tego pragniesz, gdyż niektórzy, co można zauważyć na ulicach większych miast, ubierają się bardziej tak, żeby najdobitniej jak się da wyrazić swoją osobę, własny styl i najbardziej przykuwać uwagę.

paleta kolorów

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl

Jeśli ci tego typu styl bycia raczej pasuje, w sieci znajdzie się wiele porad znawców, którzy już teraz są w stanie mniej lub bardziej precyzyjnie przewidzieć, co za kilka miesięcy będzie nadawało się do noszenia tak, aby utrzymać jednocześnie własny styl, godność i móc wpisywać się w nurty, które narzuca aktualna moda Jesień 2013 może być na razie odległym sezonem, ale jeśli temat mody traktujesz bardzo serio, już teraz warto o tym pomyśleć.

Kluczowe są kolory. Modne kolory 2013 w zasadzie nie będą odbiegać od ogólnej, stonowanej kolorystyki, ale wszystko trochę może się przekształcić. Poza tym, co uznają znawcy, kolorystyka w modzie może zmieniać się w zależności od tego, jak kształtują się nastroje społeczne – dziwne, ale taki jest fakt. Im ludzie czują się radośniej, na chodnikach króluje więcej ciekawych i jasnych barw – dość rzucić okiem na modę lata z minionych lat. Jesień przynosi raczej trochę trosk, ale w odniesieniu do aury, ogólnego dobrobytu i innych czynników z szarych, czarnych i ciemnozielonych okryć moda może odwrócić się w stronę cieplejszych barw: brązu, ciemnego beżu i czerwieni.

admin
admin@artefakt.pl