Jednoosobowa działalność gospodarcza jest dziś najprostszym sposobem na prowadzenie swego biznesu jak też na ogół wybieraną jego odmianą.
Tak jak każdy interes, tak także ten związany jest z wydatkami a także pewnym zagrożeniem.

projekty

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
W znacznym uproszczeniu – jednoosobowa działalność jest to przedsiębiorstwo, którego właścicielem jest jedna jednostka. Jest to dzisiaj najchętniej wybierana forma działalności pośród ludzi pragnących prowadzić własny interes. Działalność jednoosobowa jest dość prosta do uruchomienia, nie wymaga też ponoszenia ogromnych nakładów finansowych połączonych z jej uruchomieniem, a również jest stosunkowo niedroga w prowadzeniu. W jakich sytuacjach warto otworzyć działalność jednoosobową gospodarczą? Z pewnością wówczas, gdy potrzebujesz zredukować podatek od dochodu. Prowadzenie jednoosobowej firmy oznacza, iż angażujesz sam siebie. Koszty powiązane z prowadzeniem działalności, możemy włączyć do sumptów uzyskania dochodów, co zmniejsza Twój zysk i w rezultacie podatek do konieczny uiszczenia. Masz prawo prawo cywilne wrocław wyboru sposobu opodatkowania. Prowadząc jednoosobowe przedsiębiorstwo stajesz się przedsiębiorcą, stąd będziesz miał prawo doboru odmiany opodatkowania. Będziesz mógł wyselekcjonować w największym stopniu korzystną formę z przysługującymi Ci ulgami. Nim uruchomisz działalność, pomyśl kto będzie prowadził księgowość. Możesz jej prowadzenie zlecić zewnętrznej firmie.
Każdy prowadzony biznes będzie miał swoje wady i zalety.

Nie otwieraj własnej firmy jeżeli nie chcesz ponosić odpowiedzialności, bowiem jednoosobowa firma oznacza, iż prowadzisz ją na własną rękę pod własnym nazwiskiem. Za wszelkie wierzytelności firmy odpowiadasz więc własnym majątkiem.
admin
admin@artefakt.pl