Odnalezienie pierwszej dobrej pracy może być większym problemem w szczególności jeśli nie posiadamy oczekiwanego doświadczenia. Pisząc CV możemy napotkać problem, dlatego, że nie ma co wpisać do punktu praktyka. Nie każda firma wymaga doświadczenia w zawodzie, lecz niestety w większości przypadków jest ono potrzebne. Wymagane jest to w przypadkach kiedy stanowisko jest interesujące, opłacalna praca programista w większej firmie może być tego przykładem.

malunek - firma

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze jest to, by wiedzieć faktycznie czego poszukujemy. Jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia to niestety, ale nie każda oferta będzie dla nas przykładowo praca programista nie nadaje się dla osoby, która posiada dyplom fryzjerski jeżeli nawet komputery są jej pasją. W poszukiwaniach najważniejsza jest koncepcja – praca dla programisty na Jober. Warto się zastanowić nad tym czy poszukujemy pracy stałej a może dorywczej. naturalnie właściwym scenariuszem może być stanowisko, które da przyszłemu zatrudnionemu pełne zadowolenie.


W przypadku studiujących właściwym pomysłem będzie zaczęcie stażu w profesji. Osoby na stażu najczęściej mają niestety bardzo dużo pracy, a pensja (zobacz obliczenie wynagrodzenia netto) jest niska, ale najważniejsze, że zyskują fach. Np. praca programista oczekuje nie tylko odpowiedniego zorientowania w temacie, lecz zamiłowania, zorientowania się w tematyce. Jeszcze innym przykładem odnalezienia stanowiska pracy przez młodych jest podróż w ramach wymiany studentów. Większe uczelnie bardzo organizują tego rodzaju wyjazdy w ramach unijnych dofinansowań i programów. Jest to nie tylko możliwość zarobku pieniędzy, pozyskania specjalizacji, ale także poznanie obcych miejsc, kultury, ludzi – teraz.
admin
admin@artefakt.pl