Każdy z nas podpisał w życiu niejedną konwencję. Były to umowy wykonania usług internetowych, umowy zawarte z telefonistą komórkowym czy umowy dzierżawy mieszkania. Tymczasem ilu z nas przed zawarciem owej umowy, konsultowało ją z adwokatem oraz doradcą finansowym?

Umowy handlowe

Autor: Dan Moyle
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż raczej nikt. Przeciętnie co dwudziesty Polak pójdzie po radę do specjalisty z dziedziny prawa i finansów.

Jeżeli Twoim zdaniem opublikowany tekst jest pasjonujący, to przeczytaj też pomocne źródło (http://www.happytree.com.pl/rodo-niszczenie-dokumentow-zawierajacych-dane-osobowe/), które ma intrygujące dane – one zapewne Cię zajmą.

I właśnie tu popełniamy pierwszy jak i jeden z najważniejszych błędów przed zawarciem którejkolwiek konwencji.

Naznaczę jeden przykład, jaki przytrafił się naprawdę: zatem pewna firma informatyczna podpisała konwencję najmu lokalu na okres 3 lat. W dodatku w umowie było zapisane, iż nie będzie sposobności na wcześniejsze rozwiązanie konwencji. Po pierwszym roku działalności firma popadła w zadłużenie jak i rozpoczęły się problemy powiązane ze wznoszeniem opłat czynszu. Firma próbowała kompromisowo rozstrzygnąć umowę, niestety nie udało się.

Firma ogłosiła upadłość i jej dobra materialne zostały odsprzedane na poczet oddania długów.

Ważne jest to, że dane, które zawiera ta strona, Cię olśniły. Wejdź zatem na umieszczony poniżej link i przeczytaj na stronie opisywane wątki.

Aktualnie rozważmy sytuację, jeśliby przed podpisaniem umowy skorzystać z rad prawnika. W dzisiejszych czasach profesjonalne opiniowanie umow to jedna z usług proponowanych przez prawie wszelkie kancelarie prawne. Dla każdego prawnika warunkiem będzie znanie prawa handlowego.

Alicja Radziszewska
Prawo umów handlowych jest to jeden z wymaganych przedmiotów na studiach prawniczych jak i wobec tego można zdecydowanie zakomunikować, że umowy handlowe będą znajome prawnikom na pamięć. Taka rada prawna oraz profesjonalne opiniowanie umów to drobny koszt w stosunku do zysków (bądź braku strat) odniesionych wskutek zapobiegnięcia zawarcia umowy, jaka oddziałuje na naszą niekorzyść.

Prawo umów handlowych jest to nadzwyczaj wieloaspektowe prawo, jednakże prócz tego trzeba mieć biegłość zrozumienia słowa pisanego, które niebywale często jest niejasno napisane dla szarego człowieka. Natomiast wydatek paruset złotych przed zawarciem jakiegokolwiek dokumentu może nas uchronić (nas i naszych bliskich) przed sankcjami finansowymi oraz prawnymi, które są w stanie na nas ciążyć do końca naszego życia.

admin
admin@artefakt.pl