Listki na drzewach poczynają żółknąć, dając tym samym znak, że nieuchronnie zbliża się jesień, czyli pora roku kalendarzowego kojarzona zwyczajowo z kapuśniaczkiem. Kolejny wrześniowy dzień warto rozpocząć nie tylko wyborną kawą i kupionym w cukierni pączkiem, ale i sprawdzeniem, czy na półeczce w sieni znajduje się porządny deszczochron. Podczas opadów z mocnym wiatrem może on jednak zawieść, a jego właściciel powróci do mieszkania przemoczony i rozgniewany. Biorąc pod uwagę przedstawioną wyżej sytuację, wiele osób decyduje się na kupno specjalnego odzienia na niepogodę.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Niekoniecznie musi to być powszechna peleryna przeciwdeszczowa lub płaszczyk ortalionowy. Styliści rekomendują równie eleganckie, jak i praktyczne okrycie, czyli kurtki damskie przeciwdeszczowe, które znakomicie uzupełnią każdą kobiecą garderobę.

Obligatoryjnym elementem składowym kurtki jest oczywiście kaptur: szeroki, obszyty subtelnym futerkiem bądź mniejszy i już bez żadnych ozdób. Kurtki damskie przeciwdeszczowe mają za zadanie ochraniać przed jesiennym chłodem i budzić zazdrosne spojrzenia naszych najlepszych koleżanek od przedszkola. Żadna z pań nie będzie oszczędzać godzin na chodzenie po sklepach i szukanie najmodniejszego, ale i oryginalnego fasonu.

Przechodzenie od jednych sklepowych drzwi do drugich jest dla kobiet ogromną przyjemnością, a dla panów, którzy im towarzyszą, niemalże torturą. Od czasu do czasu w hipermarketach można ich zobaczyć, jak siedzą na ławeczkach postawionych na pasażach i gapią się w swoje tablety. W tym samym czasie ich żony z wielkim zacięciem przerzucają wieszaki w dziale kurtki damskie przeciwdeszczowe w poszukiwaniu najwłaściwszego egzemplarza.

Bywa, że nawet cały dzionek trzeba poświęcić na odszukanie odzienia spełniającego wszystkie kryteria postawione przez klientkę. Kurtka (więcej znajdziesz tutaj: http://militarne.pl/pl/p/Kurtka-M65-Giant-z-podpinka-Brandit/51/) nie może być za długa, ani za krótka. Jej sposób uszycia ma uwydatniać walory dziewczęcej figury, a najlepiej, żeby ją nieco wyszczuplał. Ponadto koniecznie musi pasować do wiszącej w szafie popielatej miniówki i opiętych spodni jeansowych zakupionych 12 miesięcy temu na wyprzedaży.

Jak widać zakup kurtki jest nierzadko sprawą najistotniejszą. Może nawet okazać się, że narzeczeni zajęci zakupami zapomną na śmierć o produktach spożywczych potrzebnych do sporządzenia kolacji. Lodówka będzie świecić pustkami, ale za to w damskiej szafie zawiśnie śliczna i gustowna kurtka.

admin
admin@artefakt.pl