Restauratorzy, którzy udają się w transoceaniczną podróż służbową, niekrótko pakują swój bagaż. Muszą ze szczegółami przemyśleć, które rzeczy będą im koniecznie potrzebne, a bez których w ostateczności mogą się obejść. Dobra pracownica biura i opiekuńcza małżonka zatroszczą się o to, aby szef i małżonek w jednej osobie, wziął ze sobą wszystkie sprawozdania. W dreamlinerze, a potem w zajeździe, mogą one zostać zniszczone. W takich okolicznościach teczka konferencyjna zda swój egzamin na piątkę z plusem. Ochrona dokumentacji to jednakże nie jedyne jej zadanie, o czym przekonamy się w dalszej części felietonu.

teczka

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Sklepy oferują rozmaite modele dyplomatek i wybór nie należy do najłatwiejszych. W każdym razie na pewno weźmiemy pod rozwagę: ilość posiadanych pieniędzy, własne preferencje, liczbę przenoszonych lub przewożonych dokumentów, a może nawet rodzaj posiadanych w garderobie garniturów.

Najbardziej wytworna teczka konferencyjna wykonana bywa z nieco błyszczącej, ciemnej skóry. Stanowi ona konieczny element ekwipunku każdego biznesmena i tworzy jego wizerunek: oto godny zaufania partner biznesowy. Z tego też powodu dyplomatka nie może być zużyta, a im bardziej będzie ekskluzywna, tym lepiej.

Teczka konferencyjna posiada w swoim wnętrzu wiele udogodnień. W czasie meetingu będzie można sporządzać notatki we wklejonym tam skoroszycie, a przywiezione ze sobą akty można schować do specjalnego zakamarka, zamykanego najczęściej na zamek (fajne teczki konferencyjne od Pióra kulkowe umieszczone zostaną w mnogich uchwytach na

torba

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

przybory do sporządzania notatek. Producenci zatroszczyli się również o to, aby teczka konferencyjna – kliknij – posiadała miejsca na karty do bankomatów, wizytówki czy dokumenty osobiste. Nie zabraknie nawet uchwytu na komórkę.

W czasie narady prywaciarz musi pilnować swojej aktówki jak oka w głowie. Przenosi w niej przecież kluczowe dokumenty, często także te poufne. Jeśli na spotkanie przybywa większa liczba osób (przynajmniej 50), wówczas zachodzi obawa, że podczas przerwy na herbatę, zupełnie przypadkowo i przez pomyłkę, można podmienić swoją teczkę na teczkę sąsiada. Moda (zobacz również sukienki w stylu pin up) światowa w zakresie galanterii dla biznesu bywa niestety nieciekawa – egzemplarze są do siebie podobne jak bracia bliźniacy. Trzeba jednak pamiętać, że tylko w jednym, gustownym wydaniu wzmocnią wizerunek prawdziwego profesjonalisty.
admin
admin@artefakt.pl