Mało osób patrzy na to co zakłada. I z reguły udaje się w góry w zwykłym stroju i obuwiu. Ale po kilku kilometrach takiej górskiej wspinaczki niedoświadczeni turyści raptem zaczynają czuć wielki ból. Nieodpowiednie obuwie uwiera w stopy oraz nie zapobiega przemakaniu. Źle dopasowane buty mogą zepsuć nawet najlepszą wycieczkę. Opłaca się wobec tego zobaczyć dla kogo przeznaczone są buty trekkingowe niskie, a dla jakich ludzi wysokie buty górskie.

zobacz koniecznie ofertę butów w góry
A więc, do normalnego chodzenia po dolinach, lesie czy też innym niegórzystym padole, idealnym rozwiązaniem z pewnością będą buty niskie, sięgające ponad kostki. Takie obuwie jest lżejsze od butów z wysoką cholewką. To obuwie ma jednak rozwiązania używane w wysokich butach górskich, a więc membranę zapobiegającą przesiąkaniu wody. Wyprofilowana podeszwa zapewnia stabilność stopy. Buty trekkingowe niskie są nadzwyczaj wszechstronnie stosowane.

Prócz lekkich wycieczek można w nich wykonywać wiele różnych form aktywności. Sprawdzają się do popularnego nordic walkingu czy też jazdy na dwóch kółkach. Szlaki górskie – strona www – ze stromymi zboczami, rumowiska skalne czy też całodobowe spacery po trudnym terenie warto pokonywać w odpowiednim obuwiu. Doskonale nadają się buty górskie, które chronią przed uszkodzeniem stawu skokowego lub kostki podczas poruszania się po nierównym terenie – .

Dobrze wyprofilowana podeszwa zapewnia idealną przyczepność w każdym terenie i miejscu. Wkładka do usztywniania natomiast usztywnia podeszwę. Buty górskie często mają na wyposażeniu membranę i dobrze poklejone szwy. Przez to zabezpieczają stopy przed wilgocią w razie niespodziewanej ulewy.

Wyprawa w góry

Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
Nieco droższe modele mają odpowiednie zaczepy do przymocowania raków. Zatem planując trudne piesze wędrówki warto postarać się o stosowne obuwie. W pierwszej kolejności należy patrzeć na wodoszczelność. Buty górskie muszą być zabezpieczone przed przemoknięciem. Zwykła membrana nie wystarczy. Należy też poznać jak właściwie zabezpieczać powierzchnię buta jak też szwów. Należy również zwracać uwagę na tworzywa z których wykonane jest obuwie.

Naturalna skóra to bezustannie główny materiał, z którego robi się buty (pokaż więcej buty pole dance) przystosowane do górskich wycieczek. Najważniejszą częścią obuwia górskiego jest bezspornie podeszwa. Bieżnik koniecznie musi być głęboki jak też właściwie wyprofilowany. Wszystkie te składniki wpływają na wygodę jak również bezpieczeństwo pieszych wędrówek.

admin
admin@artefakt.pl