Kto chociaż raz przemókł do suchej nitki, z pewnością wie, jak konieczna jest odpowiednia kurtka przeciwdeszczowa. Wiele z nich to doskonała bariera przed czynnikami atmosferycznymi, tak bardzo, że mogą być stosowane w najgorszych warunkach. Nie zawsze jednakże niezbędna będzie kurtka specjalistyczna, czyli odpowiednia do arktycznych mrozów.

kurtka

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując taką kurtkę, najlepiej zastanowić się w jakich warunkach będzie używana. Jest to istotne, gdyż inne parametry ma kurtka (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) wyprawowa, natomiast zupełnie innego rodzaju bluza w stylu “urban”. Tak więc, istnieje tak wiele rodzajów kurtek, oraz tak wiele firm, jak camp że na pewno trzeba dobrze się zastanowić zanim dokonamy zakupu. Przede wszystkim istnieje podział na kurtki damskie oraz męskie. Artykuły skierowane do konkretnej płci mają pewne znamiona anatomiczne. Tak więc kurtka – witryna internetowa – dla pań jest zwężona w talii, natomiast rozszerza się na linii bioder.

Męskie kurtki natomiast są szersze w barkach. Nie dziwi też fakt, iż kwestie estetyki posiadają tu duże znaczenie, dlatego też kurtki dla pań są dostępne w bardziej obszernej gamie kolorów. Przemyślane oraz nowoczesne systemy regulowania umożliwiają na dostosowane różnych produktów do konkretnej sylwetki i potrzeb – zarówno w kurtkach damskich, jak również męskich. Na pewno warte polecenia są kurtki softshell . Jest to rodzaj kurtki, jaki ma walory kurtki termicznej, jak również zewnętrznej. Polega to na tym, iż do cienkiej, trwałej i mocnej tkaniny poliestrowej doklejony jest od wewnętrznej strony fleece lub microfleece.

Między nimi może się również znajdować specjalistyczna membrana, jaka będzie chronić przed podmuchami wiatru i umożliwiać oddychanie naszego ciała. Ten rodzaj kurtki jest więc doskonały na dni wietrzne, ale suche, taki klasyczny polar może być zbyt przewiewny, zaś kurtka chroniąca przed deszczem za gruba i sztywna.

kurtka

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Krój tego typu kurtki bywa przeróżny, z tego rodzaju materiału produkowane są też płaszcze. Czasem nakrycia wierzchnie tego rodzaju dodatkowo są pokryte membraną chroniącą przez przemoknięciem. Takie kurtki posiadają w związku z tym wysokie parametry wodoodporności i mogą być z powodzeniem zakładane również w bardziej mokre dni.

admin
admin@artefakt.pl