Tygodniki dla pań po czterdziestce pełne są wskazówek dotyczących modnego wyglądu, czyli stosownego doboru ubrań, tak aby były one doskonale dopasowane do konkretnego typu postury, a także w znaczącym stopniu nie odstawały od aktualnych trendów. Styliści pamiętają też o dodatkach: butach, plecaczkach czy klipsach i koralach.

. A wśród tych najzwyklejszych piżam znajdziemy również modele do celów specjalnych. Do tej grupy z pewnością zaliczyć z całą odpowiedzialnością można piżamy dla mam karmiących piersią z charakterystycznie odpinaną górą.

Małżonki doskonale znają awersję życiowych partnerów do różnego typu piżam – tylko nieduża część przedstawicieli męskiej części społeczeństwa zakłada taką garderobę. Przyczyn jest kilka, a każdy z facetów miałby do przedstawienia własną argumentację. Jednym z wyjaśnień bywa wygoda spania w bieliźnie albo zwykłej koszulce – zwłaszcza w trakcie letnich spiekot każda ekstra warstwa ubrania może skutecznie zakłócić spokojny sen.

Z tych powodów piżamy – tutaj – męskie nie w każdym przypadku okażą się świetnym pomysłem na prezent, a zanim zamówi się konkretny wzór, to warto zapytać o rozmiar, ponieważ w przeciwnym przypadku taka garderoba niemalże na pewno trafi na sam spód szafy albo po prostu stanie się następnym upominkiem, tylko dla innego jubilata.