Pewex jest niesłychanie znaną marką na całym świecie, która w czasach prl posiadała ogromnie szeroki wybór towarów. Między innymi proponowała ona ubrania damskie oraz męskie, obuwie, różnorodne przybory do domu i mieszkania itd.

Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego Pewex zaistniało w Warszawie w roku 1972. Jego aktywność była określana jako naprawdę luksusowa, bowiem w pewexie można było dostać multum różnych towarów, które standardowo w czasach PRL były trudno osiągalne.

pewex

Źródło: flickr.com

W pewexie można było uzyskać zarówno towary lokalne jak też zagraniczne, gdzie z reguły towary polskie charakteryzowały się o wiele większą jakością. Pośród szerokiego asortymentu można było odkryć takie rzeczy, jak alkohole, zabawki, kosmetyki a także odzież, rozliczne produkty spożywcze, narzędzia i materiały budowlane i sporo innych. Jednym słowem wolno zakomunikować, iż można tam było pozyskać praktycznie wszystko (szukasz oryginalnych rzeczy?–>).

Bezspornie można rzec, że Pewex w czasach PRL należał do istotnie renomowanych i rekomendowanych marek. Czasy PRL nie były proste i dobrze pamiętają to osoby, które w tamtych czasach się wychowywały, dużo produktów było ogromnie ciężko dostępnych a w wielu sklepach częstokroć można było napotkać szerokie pustki. Nie tylko samo dostanie towarów było ciężkie, bo by coś kupić trzeba było czasem stać przez mnóstwo godzin w długich kolejkach.

Kiedy uznasz, że omawiany w tym miejscu artykuł jest warty zainteresowania, kliknij tu, a przeczytasz więcej torba eko z nadrukiem analogicznych materiałów.

Nic więc dziwnego, że kiedy zaistniał Pewex sytuacja ludzi niezmiernie się zmieniła, rzecz jasna na lepsze.

Historia marki Pewex jest niesłychanie rozległa, na pewno warto poznać parę ciekawostek na ten temat. Jak już dodaliśmy Pewex pojawił się w Warszawie w 1972 roku, w roku 93 po raz pierwszy został złożony wniosek o upadłości przedsiębiorstwa. Firma nadzwyczaj podupadała, jednakże wniosek zniesiono. Niemniej jednak po jakimś czasie znów poczęły nadciągać podobne wnioski, przez co w roku 1996 została utworzona ugoda bankowa i Pewex został przeistoczony w spółkę, w jakiej część akcji zastąpiono na wierzytelności.
admin
admin@artefakt.pl