Ametyst umieszczony na czole osłabia migreny. Agat przydaje sił. Poznaj inne cechy popularnych kamieni szlachetnych, zużytkuj ich energię z pożytkiem dla siebie.

Pierwszy kamień ochraniający przed złymi mocami powstał z góry Talizman, i w związku z tym wzięła się takowa nazwa. Z kolei w przypowieściach biblijnych Abraham z pomocą kamieni noszonych na szyi leczył członków swego plemienia. Z kolei starożytni kapłani nosili na napierśnikach po 12 kamieni. Pewnym z nich zawsze był agat, który ma cechy osłony przed złym okiem a także daje czystość myśli i skoncentrowanie słuchaczy, do których się przemawia.

wspaniałe oliwiny w Agat jest to jeden z bezpieczniejszych kamieni dla ludzi. Nie musimy się na nich znać, aby korzystać z jego własności. Z jednej strony zapewnia ochronę. Z drugiej - bardzo mocno podnosi energię życiową, wzmaga dążenie do sukcesu oraz siły, by go osiągnąć. Polecany jest dzieciom w wieku szkolnym, bowiem dodaje im pewności siebie, wznieca mądrość wewnętrzną a także pomaga odszukać naturalne zdolności. Polecany jest też kobietom w ciąży bądź tym, które ją planują. Świetnie działa także jako odpromiennik. Umieszczony przed komputerem czy telewizorem, niweluje ich niepożądane działanie na [TAG=zdrowie

Źródło: pixabay.com

.

Kryształ (zobacz żyrandol z kryształkami) górski jak np. ten jest to najbardziej wszechstronny kamień (sprawdź złociste i szlachetne cytryny), jaki można używać na przeróżne sposoby: Nosząc go na sobie – przydaje nam energii. Umiemy odkrywać nowe możliwości, które się przed nami pojawiają. Poza tym jest to kamień, który nadzwyczaj silnie odblokowuje wszelkie dolegliwości ciała i psychiki. Można go wykorzystywać do kąpieli. Małe kamyczki kryształu kładzie się do wanny bądź niecki prysznica. Likwidują zmęczenie, ale również. Kryształowa kulka kładziona na środku pomieszczenia wprowadza do mieszkania ład. Natomiast nieduże kryształki w oknie zapewniają światło jak też oczyszczają z negatywnej energii.

Ametyst – jego fiołkowa barwa daje ukojenie, uspokojenie. Włożony pod poduszkę przeciwdziała bezsenności. Umieszczony na czole pomiędzy brwiami łagodzi niedomagania migrenowe. Dodatkowo jest to kamień rekomendowany dla dzieci, jakie cierpią na koszmary nocne. Generalnie ametyst niezwykle silnie wpływa na nasz rozwój duchowy. To również kamień biskupów (nosili go w pierścieniu) i przemiany. Ułatwia uchwycenie, z jakiego powodu pewne rzeczy w życiu trzeba zmienić, ażeby poczuć się radosnymi.

[IMG=1307/51f917deb9903___szafir.jpg|R|W=200|ALT=oliwiny dostępne w Oliwin. Ten szczęśliwy kamień uważany jest za symbol godności, jest to również „opiekun” uzdrowicieli. Zwiększa cierpliwość, ufność do siebie oraz asertywność. Służy zachowaniu równowagi emocjonalnej i pomaga uleczyć rany z przeszłości. Oliwin (oliwin) dopomaga zrozumieć relacje i ochrania przed zranieniem uczuć. Minimalizuje stres, niepokój oraz poczucie winy. Pozwala podnieść się po fizycznych, uczuciowych i duchowych traumach.

admin
admin@artefakt.pl