Kwiecień i maj to czas w którym najczęściej czynimy wielkie, pozimowe porządki. Trzepiemy chodniki, myjemy okna, przeglądamy rynny. Panowie dokonują koniecznych napraw i wszelkich konserwacji. Również na działce, na strychu i w piwnicy robimy duże wiosenne porządki. Kiedy trzeba odmalowujemy ogrodzenia, bramę, lub tylko dokonujemy przeglądu ich stanu.

Kiedy bierzemy się za szafy, stajemy przed decyzją co zrobić z ubraniami które tam mamy, a są nam nie potrzebne. Wszystkie te zbyt małe, zbyt duże duże (nasza strona) po prostu już nie na czasie: damskie koszulki polo, spódniczki, półgolfy damskie, swetry, letnie koszulki, suknie, t-shirty damskie całkiem niepotrzebnie zajmują miejsce w szafie. Czasem po prostu już się nam znudziły.

Rzecz oczywista można wepchnąć wszystkie do pojemnika PCK. Lecz istnieje także całkiem odmienny sposób tak samo ekologiczny ale nieco mniej altruistyczny.

Pewnego popołudnia traf chciał, iż w momencie gdy zastanawiałam się jak pozbyć się ciuszków zalegających w mej szafie – a moja garderoba nie jest gumowa, ujrzałam anons o szaffingu w moim mieście. Dla tych nie całkiem wtajemniczonych – szaffing jest to towarzyskie spotkanie w kobiecym gronie, w czasie którego uczestniczki mają możność się wymieniać tym wszystkim co im zbywa w garderobach. Szaffing to możność „przewietrzenia” szafy, szansa by zyskać coś wyjątkowego i niezwykłego.

Jak można się było spodziewać, większa część z uczestników tej imprezy to uczestniczki, ponieważ w większości razów to kobiety zajmują się domem. W miłej atmosferze przy filiżance kawy spodniami (polecamy nasz serwis www) też herbatki oraz ciasteczkach odbywały się pogaduszki biznesowe. Tu damskie koszulki polo w wielu kolorach, tam znów półgolfy damskie, ktoś szukał topów i atrakcyjne koszulki damskie. Poza niewątpliwą rzeczową rolą takie wymiany mają też pozytywy towarzyskie, umożliwiają zawarcia nowych znajomości czy spotkania się z sąsiadkami. Zatem z niecierpliwością czekam następnego.

admin
admin@artefakt.pl