Kim jest modna pani? W jaki sposób powinniśmy ją zdefiniować? Czy jest to persona, która podąża za nowinkami mody czy wręcz odwrotnie, posiada swój styl i nie sugeruje się zdaniem pozostałych. Trudno powiedzieć, ponieważ w tym momencie już wybiegamy dalej i z definicji stylu przeskakujemy do kategorii odwagi…

Czy wobec tego stylowa kobieta musi być dzielna czy raczej powinna korzystać z szeregu modowych porozumień?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest jasna, gdyż z jednej strony mamy modelki na wybiegach, które odziane są w kontrowersyjne stroje. Jest to modne i rewolucyjne, lecz czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

pospolita kobieta w tego typu ubiorze chodzi po ulicy? Przeważnie nie. Jak już zauważamy takie kreacje na galach gwiazd, na przykład, podczas rozdania Oscarów.

Jak sądzisz? Czy ten temat jest ciekawy? Jeżeli tak, to w odniesieniu do publikowanego zagadnienia poznaj szczegóły (https://timebutik.pl/zegarki-meskie-ruben-verdu-c-2_49.html) tu.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z innej zaś strony mamy bardzo dużo pań, dziewczyn, które ubierają się modnie, młodzieżowo, we własnym stylu, lecz wszystko to jest w normach pewnej. Rozumiemy przez to modę w zgodzie z aktualnymi trendami, a także w zgodzie z filozofią dobrego dzisiejszego, promowanego przez media, kroju. Posiadamy, na przykład, modne polo, modne poncho (poncho damskie), modne sweterki czy długie swetry damskie… (damskie swetry długie).

Jak to wszystko rozumieć? Czy zaakceptować dyktaturę poprawnych politycznie twórców mody, którzy oferują jak ów człek powinien się prezentować, czy może skusić się na odrobinę dziwactwa i odziać się tak, iż każdy będzie się za nami oglądał. Jeden, jak i drugi sposób ma własne minusy i plusy. Z jednej strony obserwujemy personę ubraną, jak setki innych, a co najistotniejsze ta osoba uważa, iż jest stylowa i oryginalna.

A taka jest realność, że prezentuje się jak osoba z katalogu wiadomej firmy. Z drugiej strony mamy osobę, jaka wyszukuje dla siebie niezwykłe ubrania, wymyśla kreacje, aby być jak najbardziej wyjątkowa, ale dochodzi do ściany, bo uświadamia sobie, że jeśli pragnie naprawdę czymś zaskoczyć, to musi zacząć zdumiewać. Ale czy każdy jest na to przygotowany i czy to będzie jeszcze moda, to już inna dziedzina. Tak już jest, w modzie bardzo łatwo przekroczyć można granice i zamiast porywać swoim stylem staniemy się pośmiewiskiem. Ta granica przeraża większą ilość pań, dlatego także pozostają przy modnej, lecz zachowawczej kreacji.

Jeżeli chcesz przeczytać dodatkowe wiadomości zachowane w tej tematyce, zobacz link na stronie (http://www.fabrykaoptyka.pl/). W tamtym miejscu też znajdziesz coś ciekawego dla siebie!

admin
admin@artefakt.pl