Styl militarystyczny jest stylem zwykłym, banalnym do pokazania. Każdego roku wraca on do świata mody aczkolwiek w coraz to nowatorskich odsłonach. Cechuje się on ziemistymi kolorami takimi jak przykładowo zieleń w całej gamie, beże, brązy, szarość czy czerń, a także oryginalnymi dodatkami z ćwiekami.

Ubrania wojskowe takie jak spódnice czy też spodnie wojskowe charakteryzują się prostolinijnością i surowością. Także motywy militarne pojawiają się na torebkach, kurtkach i innych akcesoriach takich jak wojskowe guziki, skórzane paski, szelki ubierane do spodni czy spódnic. Cieszą się one coraz lepszą popularnością i są kojarzone z bojowością, indywidualnością czy też charyzmą.

Morowe Panny

Autor: Dariusz Malejonek,
Źródło: Dariusz Malejonek,

Jeśli chodzi o polskie spodnie wojskowe to są one w głównej mierze jak nie zazwyczaj używane w wojsku polskim. Robione są one z niezmiernie grubego i wytrzymałego na podarcia i przecierania materiału.

Chcesz przejrzeć kilka następnych naszych tekstów? Fantastycznie! Spieszmy więc donieść, że jesteśmy tam (http://www.dortex.pl/scottage/) – wyszukasz nas w tym linku.

z reguły posiadają one pięć kieszeni, dwie boczne, dwie na udach zapinane na guzik oraz na prawym udzie jest podłużna kieszonka na nóż. Spodnie te zazwyczaj służą wyłącznie żołnierzom, ale w Polsce jest bardzo dużo rodzaju spodni typu wojskowego, które zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą ubierać. Należą do nich spodnie (sprawdź tutaj) cargo.

Zazwyczaj są to tak zwane spodnie bojówki. W całości są zrobione z bawełny, są lekkie i luźne, w związku, z czym nie utrudniają ruchów. Mają wiele kieszeni i są zrobione na wzór spodni amerykańskich sił lądowych. Mogą je ubierać również panowie jak i panie. Dzięki mocnemu a zarazem mięciutkiemu materiałowi sprawdzają się w przeróżnych warunkach zarazem tych trudnych jak i powszednich.

Następne słynne spodnie wojskowe to spodnie bdu. Uszyte są też całe z bawełny i są niezmiernie starannie wykonane. Ich standardowy rodzaj posiada sześć kieszeni, które są niezmiernie pojemne. Rozporek zapinany jest na guziczki, a przy użyciu taśm można je dopasowywać w obwodzie, podobnie z resztą jak w przypadku spodni cargo. Posiadają wzmocnienia na wysokości kolan i na pośladkach w postaci dodatkowych warstw materiału.

admin
admin@artefakt.pl