Rynek ciuszków używanych tzw. „secound handów” jest w naszej ojczyźnie coraz większy. Dowodem może być liczba tego rodzaju sklepów w każdej polskiej miejscowości. Czy jest to rynek na jakim możemy zarobić? Czy Polacy faktycznie są chętni do kupowania i noszenia używanych ciuchów?
Ciucholand tudzież szmateks jest to sklep z używaną odzieżą.

Garderoba ta pochodzi głównie z zagranicznych skupów czy zbiórek. Po tym jak jest zebrana zagranicą, zapaczkowana, przesyłana jest do naszego kraju. W Polsce, towar trafia do hurtowni, z których dostanie się na końcu do sklepów z używaną odzieżą.
Zgodnie z badaniami 42% Polaków kupuje w „szmateksach”. To niezwykle duży rynek, aczkolwiek druga połowa kategorycznie twierdzi, iż w żadnym razie by tam nie kupiła. Zdecydowanie najogromniejszym powodem dla jakiego ludzie są chętni zakupić użytkowane ubrania jest cena. polar ratownik medyczny używana jest częstokroć niemalże dziesięć razy tańsza aniżeli nowiuteńkie w sklepie. Prócz ceny, ważnym składnikiem jest niepowtarzalność odzień. Gros z nich wywodzi się z datków. Jak łatwo się domyślić, zachodzi prawdopodobieństwo współmierne do trafienia w totka, iż w jednym szmateksie znajdą się 2 jednakowe ubrania. Kolejnym niewątpliwym pozytywem zakupów w takowym punkcie jest moda, jaka ostatnimi czasy wraca do deseni z uprzedniego stulecia. Rzeczy, które przez wiele lat były w składnicach hurtowni, nagle stały się pożądane poprzez konsumentów.
siatkówka

Autor: diva
Źródło: diva
odzieżą

Źródło: flickr.com

Naturalnie lumpeksy mają także spore minusy. Prócz bariery psychologicznej są także bariery asortymentowe.

Istnieje duży wybór państw, z jakich możemy ściągnąć odzież. Najbardziej popularne są Wyspy Brytyjskie, Francja oraz reszta państw UE. Stylowa odzież sortowana cream cieszy się najogromniejszym powodzeniem.
admin
admin@artefakt.pl