Jeżeli zaczynamy mówić o ubiorze, mamy na myśli nie tylko spodnie, spódnicę czy bluzkę, ale też bieliznę. Określana jest ona bazą od której rozpoczynamy codzienny rytuał ubierania się. Dbamy o to by była świeża i czysta z racji wygody oraz czystości intymnej. Mówiąc o bieliźnie, na usta podsuwa się odpowiedź, iż chodzi o skarpetki.

Skarpetki

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Stają się nieodłączną częścią kreacji każdego człowieka. Materiał, z jakiego są wytworzone zależy głównie od ich przeznaczenia. Skarpety damskie, męskie i dziecięce robione są w czterech długościach: nadzwyczaj długie, w inny sposób zwane zakolanówkami, długie tzw. podkolanówki, tradycyjne, które wystają ok. 8 cm nad kostkę, jak również stopki, które dojrzewają do połowy kostki.

Posiadają wiele rozmiarów, wersji kolorystycznych, tak, że każdy odnajdzie coś dla siebie. Podobnie skarpety damskie unipex, męskie jak i dziecięce produkowane są głównie z bawełny z dodatkami: lycry, czy nylonu. Obszernie pojęte skarpety sportowe w różnych rozmiarach inaczej nazywane specjalizowanymi, są znakomitym wyborem przy uprawianiu którejkolwiek dyscypliny.

Do ich produkcji, z wyjątkiem dodatków jakie stosuje się w przeciętnych skarpetach , używa się tzw. włókna techniczne – coolmax, których obowiązkiem jest polepszyć właściwości termiczne, antybakteryjne, antyzapachowe a także antygrzybiczne. W swojej strukturze skarpety sportowe mają szczególne zgrubienia, w miejscach, w których zazwyczaj dochodzi do przetarć, za pośrednictwem których odprowadzanie wody czy nadmiaru ciepła zostałoznacząco ułatwione.

Następnymtypem tej odmiany bielizny są skarpety z bambusa. Warto niemniejkontrolować co kupujemy, gdyż często zdarza się że zamiast włóka bambusowego mamy wiskozę wyprodukowaną z omawianego włókna. Posiadają one ciąg zalet: są delikatne dla stóp, chronią przed poceniem, neutralizują kłopotliwy zapach, są szybkoschnące. Jedyną wadą jaką posiadają skarpety z bambusa to krótka żywotność: zaplanowane są na maksymalnie 50 prań.

skarpetki stanowią warstwę odzienia chroniącą stopy przed chłodem, otarciami a także separują je od obuwia. Są fundamentalnym detalem ubioru na dowolną porę roku. Wskazane jest aby przy doborze ich analizować skład, będziemy mieligwarancję, że nabywamypewny produkt.

admin
admin@artefakt.pl