Skarpety stanowią uzupełnienie ubioru, zarówno tego zakładanego na co dzień, jak i bardziej odświętnego. Bywają wykorzystywane w równym stopniu przez panie oraz panów w każdym wieku. Jednakże o ile panie posiadają przyjemną alternatywę w charakterze pończoch czy podkolanówek, mężczyźni zostają skazani na skarpety męskie. Warto dołożyć starań, żeby ten pozornie nieznaczący fragment garderoby wyróżniał się doskonałymi cechami i zapewniał wysoki komfort noszenia.

Typ skarpet ma duże znaczenie dla skóry

bawełniane skarpetki

Autor: Vanda Mesiarikova
Źródło: http://www.flickr.com

Choć może się wydawać, że typ skarpet jest zupełnie nieznaczącym szczegółem, jest zupełnie odmiennie. Tkanina oraz metoda wykonania skarpetek ma kluczowe znaczenie dla trwałości elementu, jak również dla komfortu użytkowania i zdrowia stóp. Męskie skarpety wykonane z tkanin zawierających sztuczne domieszki zazwyczaj nie wentylują powietrza, dzięki czemu nogi pocą się oraz wydzielają przykry zapach.

Odczuwasz, że ten tekst jest ciekawy, ale musisz mieć więcej wątków. Nie czekaj – najedź na ten link i kliknij po źródło.

Brak dopływu powietrza może doprowadzić też do zapaleń oraz chorób skórnych w okolicy stóp i paznokci.

Do eleganckiego stroju konieczne stają się ładne skarpety garniturowe

Poza materiałem, z jakiego wyprodukowane zostały skarpetki, warto zwrócić uwagę również na ich kolor oraz projekt. Do dresu i dżinsów pasują skarpety o kroju sportowym, do niskich butów sportowych idealnie pasują krótkie skarpetki, czyli tak zwane stopki. Jeśli planuje się wystąpić w garniturze, czy to na arenie zawodowej czy przy okoliczności istotnej uroczystości, warto nabyć gustowne skarpety garniturowe, najlepiej w ciemnej tonacji. Prezentują się one szykownie i są dyskretne.

Skarpetki nie tylko z bawełny

skarpetki

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjęło się sądzić, że najzdrowszą alternatywą bywają skarpety wykonane z bawełny, niemniej okazuje się, że jest równie dobra opcja. Coraz znaczniejszą renomą odznaczają się skarpety bambusowe. Wytwarzane są one z włókien bambusowych, są naturalne i ekologiczne. Według projektantów doskonale wentylują powietrze oraz pomagają skórze swobodnie oddychać. Również ich cena nie jest wygórowana oraz zachęca do zakupu

admin
admin@artefakt.pl