Współcześnie od czasu do czasu słyszymy o różnego typu działaniach firm windykacyjnych. W niektórych dyskusjach pojawiają się tematy, w których firmy takie przedstawiane są niemal jako wcielone zło, które zwykle dręczy dłużników w mniej lub bardziej drastyczne sposoby. Należy jednakże zastanowić się nad tym, jaka jest obiektywna prawda o windykacji w naszym kraju i czy rzeczywiście firmy ściągające należności zwykle uciekają się do kontrowersyjnych czy wątpliwych pod względem prawnym metod?

karta kredytowa

Autor: Tetsuji Sakakibara
Źródło: http://www.flickr.com

Na wstępie należy zdecydowanie powiedzieć, że działające zgodnie z prawem firmy windykacyjne nie stosują niejednoznacznych metod, a już z pewnością nie decydują się na żadne próby nacisku na dłużnika– rzecz jasna dawniej często dochodziło na tym polu do przeróżnych nadużyć, jednak coraz większa świadomość konsumencka położyła definitywnie kres nieuczciwym metodom. Przykład dobrej firmy: sprawdź.

Ogromna w tym także zasługa mediów, które wielokrotnie nagłaśniały każdą wyróżniającą się sprawę, w którą zamieszana była firma windykacyjna. Chociaż to rozwiązanie przyniosło wiele korzyści, okazało się, że zasiało także złe stereotypy na temat omawianych firm.

Przejdź do meritum i przeczytaj informacje (http://ekspert-plock.pl/) na omawiany wątek na odmiennych witrynach – zapewne Cię wciągną totalnie. Zobacz to teraz.

Bez wątpienia dzisiejsze windykacje przebiegają zgodnie z prawem, tym bardziej, że kary dla nieuczciwych firm mogą być rygorystyczne. Jedyną rzeczą, o którą można ciągle winić windykatorów jest fakt, że dosyć często wykorzystują oni brak wiedzy dłużnika w taki sposób, by wymóc na nim np. konieczność spłaty długu, który jest już przedawniony.

Niezbędne są Ci ekstra informacje na ten ciekawy temat? Więc nie zwlekaj i przejdź do następnego artykułu – tam stworzyliśmy dla Ciebie coś ekstra.

pieniądze

Autor: Tetsuji Sakakibara
Źródło: http://www.flickr.com

Ta praktyka jest na porządku dziennym, dodatkowo dzisiaj coraz trudniej jest liczyć na samo przedawnienie, ponieważ kwestię tę utrudnia postępowanie sądów elektronicznych, które właściwie z automatu wydłużają ważność wszelkich zobowiązań. W praktyce wiele firm działa dzisiaj raczej z użyciem narzędzi pozwalających na zdalną komunikację, unikając kontaktów personalnych, oprócz tego coraz więcej z nich korzysta z usług profesjonalnego prawnika, który reprezentuje poszczególne sprawy w sądzie i dba o ich prowadzenie. Nowoczesne firmy windykacyjne pracują zgodnie z wszelkimi zasadami, niekiedy jednak wykorzystują jedynie niewiedzę dłużników i skłaniają ich do spłacania przedawnionego długu, który po wpłaceniu nawet najmniejszej sumy od razu się aktualizuje.

admin
admin@artefakt.pl