Zimą najbardziej lubimy te trendy, jakie nie zmuszają do alternatywy: być modnym i przemarzniętym czy nie zerkając na kreatorów, oddać się dyktatowi pogody? Puchowa kurtka to rozwiązanie tego problemu. Stylów, fasonów i kolorów puchówek jest tyle, iż znajdzie się coś na wszelaki gust. W polskim mroźnym klimacie posiadanie choć jednej kurtki puchowej to obowiązek.

kurtki puchowe

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszyscy lubią jednak wyglądać jak kosmonauci, dlatego sieciówki ścigają się w dopasowywaniu fasonów „puchówek” do obowiązujących aktualnie trendów. W ofercie wielu producentów znaleźć możemy modele inspirowane militariami, zimowymi rysunkami i przede wszystkim futuryzmem.

Ciągle można rzec, iż natura jest najznakomitszym pomysłodawcą i kreatorem. Jednym z najwspanialszych jej tworów jest z pewnością ptasie pióro, ale również puch. Puch to niewątpliwie najskuteczniejszy twór ochraniający przed zimnem, jaki jest dostępny na ziemskiej planecie. Posiada doskonałe cechy termoizolacyjne, jest niebywale lekki i wielce pakowny. Kurtki wymoszczone puchem z prostotą można zwinąć, aby zajmowały niezwykle mało miejsca w bagażu. Zanim zdecydujemy się na nabycie kurtki puchowej musimy przemyśleć parę spraw. Znamienne jest to, by kurtka była wypełniona jak największą ilością puchu, lecz nie piórek, które nie mają właściwości grzewczych, a poza tym ważą więcej niż puch. Puch głównie stosowany w ubraniach (sprawdź jakie atuty ma odzież używana od Dorteks Import-Export) i śpiworach bywa mieszaniną puchu z gęsi i kaczego z drobnymi piórkami. Odwiedź witrynę i znajdź więcej informacji – nasze produkty

Najlepsze właściwości grzewcze posiada puch gęsi, nieco niższe puch z kaczki, temu musimy zwrócić uwagę na pochodzenie puchu, który jest w towarze przez nas doglądanym. Puch też kiedy jest mokry, nie traci swoich właściwości grzewczych, ale może wydzielać nieładny zapach. Producenci odzieży turystycznej stosują różnego typu wypełnienia sztuczne, które imitują cechy puchu. Materiały te mają więcej właściwości grzewczych niż powszechnie poliester, który znajdziemy w większości tańszych wyrobów.
admin
admin@artefakt.pl