Jazda na rowerze to jedna z najbardziej popularnych form aktywności fizycznej. Nie tylko ma doskonały wpływ na samopoczucie i kondycję, umacnia mięśnie i układ krwionośny, ale dodatkowo daje mnóstwo przyjemności. Na rowerze jeździć można w zasadzie bez przerwy, nawet zimą bez problemów da się używać tego środka lokomocji.

koszulki do biegania

Autor: Georgia National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Należy się jedynie dobrze przygotować do takiej jazdy, w pierwszej kolejności przez zastosowanie odpowiedniego ubioru. Jeżdżenie w chłodniejsze dni bez należytego ubrania spowodować może wyziębienie organizmu, a w efekcie przeziębienie lub nawet jakąś bardziej poważną chorobę. Przede wszystkim należy zadbać o nakrycie głowy – przy kiepskiej jej ochronie łatwo się może zdarzyć o ciężkie do wyleczenia zapalenie zatok. Warto również pomyśleć o rękawiczkach, one z kolei podnoszą komfort jazdy i chronią przed odmrożeniami. Ważne jest również to, co się ubierze na korpus. Z kolei tutaj bardzo dobrze będą się sprawdzać najróżniejsze kurtki i koszulki, dzięki ich ubraniu można z dużym komfortem jeździć nawet parę godzin na dzień – sprawdź: .

Kompletując rowerowy ubiór przede wszystkim należy dostosować go do panującej pogody. Na letnie, upalne dni bez żadnego problemu powinny wystarczyć zwykłe koszulki rowerowe z nadrukiem. Wielu rowerzystów jeździ w normalnych koszulkach z bawełny, ale nie jest to dobry pomysł. Są one mało przewiewne i długo schną, dlatego też nie są polecane dla osób które jeżdżą więcej. Porządne koszulki rowerowe wykonane są z szybko wysychających materiałów, wtedy nawet jak się jest spoconym, to pot zostaje szybko odprowadzony z ciała.

koszulka do biegania

Autor: NIKE
Źródło: hurtowniasportowa.net

Są one dość obcisłe, przez co nie będą się łopotać w czasie jazdy, a dodatkowo często posiadają na plecach siateczkę dla poprawienia wentylacji – . Bardzo przydatne przy rowerowych koszulkach są kieszenie z tyłu. Można tam schować kanapkę, mapę czy telefon, bardzo dobrze sprawdzają się nawet przy krótkich wycieczkach. Na chłodniejsze dni pojedyncza koszulka może nie wystarczyć, z tego też powodu trzeba założyć specjalną bluzę rowerową lub kurtkę uszytą z odpowiednich materiałów.

admin
admin@artefakt.pl