Mój praprzodek na zdjęciu sprzed stu lat ubrany jest w galowe ubranie: w surdut, nienagannie śnieżno-białą koszulę, czarną kamizelkę, w której kieszonce tkwi zegarek tak zwana „cebula”. Nigdy nie poznałem go osobiście. Umarł zaraz przed wybuchem Drugiej Wojny Światowej, nie miałem zatem takowej możności. Domyślać się tylko mogę co sobie myślał pozując do tej fotografii.

adidas prezentuje nowe ClimaCool® Seduction

Autor: adidas
Źródło: adidas
Prawdopodobnie potraktował fotografię jako ekspresowy obraz olejny. Pewnie robił to myśląc o swoich wnukach a może o prawnukach. Jeśli tak, to myślał wówczas o mnie. Mogę tak podejrzewać ze względu na jego odświętny garnitur. Najprawdopodobniej miał zaledwie jedno „porządne” ubranie. Był woźnicą u jednego z bielskich fabrykantów, więc nie był bardzo zamożnym człowiekiem. Co prawda szczęśliwcem (bo posiadał stałą posadę) co nie zawsze było rzeczą oczywistą na przełomie wieków w Królestwie Galicji, jednym z najbiedniejszych obszarów Cesarstwa Habsburgów. Piętnaście lat potem w dwóch etapach wielka wojna zmieniła Europę.

Głęboko zainteresowała Cię omawiana na tej stronie tematyka? W takiej sytuacji bez obawy kliknij tu, ponieważ więcej odnajdziesz w treści (http://www.smartbodytrainer.pl/oferta/plany-treningowe-i-dietetyczne/)!

Czasem próbuję sobie wyobrazić jak dzisiaj wyglądało by takie zdjęcie dla potomnych. Gdyby ktoś wpadłby na taką myśl, podejrzewam że współczesny człowiek na takiej fotografii nie byłby odziany w odświętny garnitur garnitury męskie wrocław, stawiałbym raczej na prostą bluzę męską. Do tego z pewnością niebieskie spodnie dżinsowe. Być może nie było by to również studio fotografa tylko jakiś ważny wypad z rodziną np. nad morze.

Na pierwszym planie tato w bardzo męskiej bluzie rozpinanej w barwach militarnych. Najstarszy z trójki synów zgodnie ze stylem dzisiejszych młodych odziany mógłby być w sportowe męskie bluzy z kapturem a najmłodszy trzynastolatek w męskie polary, bowiem chce się czuć już dorośle. Mama strojna w letnią sukienkę zatrzymana w kadrze wiesza na krześle bluzę kangurkę najmłodszego. Gdzieś tam w oddali na drugim planie starszy człowiek wystrojony w najnowszy model męskiej bluzy rozpinanej dokarmia gołębie. Nie wiem czy mojemu pradziadkowi podobała by się współczesna moda, z pewnością mógłby być w lekkim szoku.

admin
admin@artefakt.pl