Elegancka koszula jest jednym z najważniejszych części stroju zadbanego mężczyzny. Różnych koszul w sklepach jest tak ogromna ilość wzorów i rodzajów, że zanim się wybierze warto poznać chociaż główne zasady, którymi należy się kierować. Nawet jeśli jakiemuś panu znaleziona koszula bardzo się spodoba, to powinien jeszcze uwzględnić obowiązujące trendy i modę, tu zupełna swoboda może nie być mile widziana. W zależności od zastosowania należy wybrać właściwy kolor, materiał i rodzaj uszycia, i wtedy dopiero będzie można powiedzieć, że decyzja była dobra.

elegancka koszula dla mężczyzny

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważną rzeczą jest też wielkość tej części garderoby, nie może być ona ani zbyt duża, ani zbytnio dopasowana. W praktyce rozmiar koszul określa się przez dwie wielkości, czyli wzrostem i kołnierzykiem. Dobrze dobrana koszula musi swobodnie wchodzić do spodni, powinna także leżeć blisko ciała, ale nie krępować ruchów. Dobre koszule uzyskują swoją rozmiarówkę po kilku praniach, dlatego też często mogą one mieć nieco mniejszą numerację, która uwzględnia przyszłe zmiany.

Drugi rozmiar to obwód kołnierzyka, tu także są określone zasady dotyczące odpowiedniego doboru. Koszula powinna mieć taki kołnierzyk, żeby można było swobodnie włożyć palec między materiał a ciało, w praktyce będzie to całkowity obwód szyi zwiększony o szerokość palca. Jeżeli się już wie wszystko o swojej rozmiarówce, to następnym etapem będzie wybranie odpowiedniego kroju. Najczęściej koszule dzieli się na trzy podstawowe odmiany, ich wybór powinien być uzależniony od sylwetki danej osoby.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę (http://www.wonia.pl/), która opisuje zbliżone tematycznie wątki, również będą zapewne interesujące.

Przykładowo koszule slim fit mają wyszczuplony krój, jaki bardzo dobrze będzie się sprawdzał u chudych albo atletycznie zbudowanych ludzi, regular fit są polecane dla osób tęższych, mających regularną budowę ciała, natomiast custom fit to koszule uniwersalne, które mają w zamyśle pasować dla każdego – zobacz koszule slim fit w polecanym sklepie. Ważnym dopełnieniem męskiej koszuli są różnego rodzaju dodatki, takimi najbardziej klasycznymi i wszystkim chyba znanymi są muchy oraz krawaty. W wielu sytuacjach mogą się także przydać spinki do koszuli, są one głównie istotnym elementem ubioru formalnego.

admin
admin@artefakt.pl