Rokrocznie lwia część z nas ma obowiązek rozliczyć pit, nie jest to zbyt miły obowiązek, toteż lepiej załatwić go jak najszybciej i nie ociągać się do ostatniego momentu. Dzisiaj posiadamy mnóstwo sposobności, aby znacznie przyspieszyć tę czynność.

rozliczenie pit 37

Autor: swimboy1
Najpopularniejszym formularzem jest pit 37, składa go lwia część podatników, którzy pracują na podstawie normalnych umów o pracę albo dzieło. Jeżeli zarobkujemy tylko w jednym miejscu, rozliczenie pit 37 nie będzie stanowić najmniejszego kłopotu – oryginalna strona. Nasz pracodawca ma obowiązek dostarczyć nam właściwy (druk na dzianinach), który uprości nam rozliczenie podatku. Lepiej to zrobić jak najszybciej, jeszcze w początkowych miesiącach roku, możemy wtedy liczyć na prawdopodobny niezwłoczny zwrot nadpłaty. Jeśli będziemy czekać z rozliczeniem pit 37 do ostatniego momentu, to czas czekania na pieniądze najpewniej wydłuży się do paru miesięcy. Dobrze jest także pamiętać, aby nie spóźnić się z wysłaniem formularza, gdyż Urząd Skarbowy może nałożyć na nas karę. Jeśli nadajemy pit na poczcie, to pamiętajmy, żeby zachować potwierdzenie nadania, co może być niezbędne w wypadku jakichkolwiek kłopotów.

Ludzie, którzy nie mają za dużo wolnego czasu albo preferują wygodę, postanowili rozliczyć pit 2015 online, za pomocą strony Ministerstwa Finansów. Nieistotne, który z formularzy musimy wysłać, specjalistyczny program pozwoli nam wybrać właściwy, a następnie usprawni wyliczenie należnego podatku. Jeśli czeka nas rozliczenie pit 37, po prostu dobieramy ten druk, wpisujemy potrzebne dane i wszystkie niezbędne kwoty. Potem wysyłamy gotowy druk wprost do odpowiedniego Urzędu przez sieć. Na koniec dostaniemy specjalny numer nadania, który lepiej zanotować na kartce. Możemy więc pozałatwiać niezbędne formalności bez wychodzenia z domu, przesiadując komfortowo przed monitorem. Oczywiście warto mieć na uwadze, iż kiedy rozliczamy pit 2015 online, powinniśmy starannie sprawdzić podane dane, bo jakiekolwiek błędy spowodują, że Urząd Skarbowy zwróci się do nas z prośbą o korektę – pit 2015 online. Aby się tego ustrzec starczy przed wysłaniem parę razy porządnie sprawdzić gotowy druk i wyłapać wszystkie pomyłki.
admin
admin@artefakt.pl