Znany jest stereotyp, który zakłada, że dbanie o urodę i pielęgnacja własnego ciała to częściej dziedzina pań niż mężczyzn. I jest to stereotyp jak najbardziej prawdziwy i szczególnie umocniony zarówno kulturowo, jak również w biologii mężczyzny. Inaczej niż kobiety, faceci zwykle nie widzą siebie jako obiektu adoracji, więc nie widzą powodu, dla którego mieliby świadomie korzystać z kosmetyków czy zajmować się pielęgnacją ciała.

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, powody tej sytuacji nie są wyłącznie uwarunkowane psychicznie – natura wszystkich panów jest taka, że umożliwia nieco mniej troszczyć się o swoją aparycję bez znacznych strat wizerunkowych – Facetaria. Na przykład, mężczyźni mają o około 25% grubszą i bardziej owłosioną skórę niż kobiety, co czyni ich bardziej odpornymi na warunki zewnętrzne i mniej delikatnymi.

Zawsze bądź na bieżąco (https://www.dermamed.com.pl/analiza-skutecznosci-radiofrekwencji-mikroiglowej-3) w tych sprawach, które Cię interesują. Jeżeli szukasz ekstra informacji, wejdź w podany link, a pod nim czeka na Ciebie wiele współczesnych wątków z owego sektora.

Taka pierwotna bariera ochronna nie oznacza jednakże, że panowie mają się zapuszczać. Wciąż zostaje przecież choćby kwestia golenia się. Brytyjski dramatopisarz Somerset Maugham stwierdził niegdyś, że w każdym pociągnięciu brzytwą skrywa się pewna filozofia. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro jest to czynność, która zdaje się być jednym z najdonioślejszych zadań, z którymi zmierzyć się musi każdy mężczyzna dzień w dzień o poranku w łazience (z pominięciem tych zapuszczających zarost, oczywiście) – .

dbający o siebie mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma zapewne wypracowane sposoby i rytuały przy goleniu twarzy. Oprócz nieodzownego narzędzia, jakim jest maszynka do golenia (kiedyś brzytwa), potrzeba również kosmetyków, które usprawnią nam czas spędzany przed lustrem. Najszerzej używany dziś specyfik to żel do golenia, nieraz stosuje się również kremy męskie po goleniu, aby złagodzić nieco piekące odczucie potraktowanej ostrym narzędziem skóry. Jeśli chodzi o dobór kosmetyków, wydaje się, że jesteśmy zachowawczy. Jednak na rynku ukazują się coraz częściej nowości, które warto wypróbować, jak chociażby MEN-U ‘matt skin refresh gel’, czyli żel do twarzy wspomagający likwidację wrastajacego zarostu – Facetaria.
admin
admin@artefakt.pl