Która z nastolatek nie marzy o tym, by nareszcie włożyć piękną sukienkę oraz buty na dużym obcasie? Sukienki niekoniecznie markowe, a także lakierowane albo skórzane szpilki są przecież wyróżnikiem kobiecości. A kobiety po czterdziestce swoje kiecki i ciuszki trzymają nawet w kilku pomieszczeniach, a botki i letnie klapki zajmują prawie całą przestrzeń szafki na buty.

klasyczne czarne szpilki

Źródło: foter.com

Bądź co bądź, garderoba prawdziwej pani będzie kompletna tylko wtedy, gdy znajdzie się w niej chociażby jedna para beżowych lub czarnych szpilek oraz bardzo dobra jakościowo klasyczna i prosta sukienka. Czarne szpilki są bodajże najbardziej uniwersalne, bo można je spokojnie zakładać do niemal wszystkich zestawów. Świetnie wyglądają w połączeniu z wiecznie modnymi jeansami, minispódniczką oraz elegancką i naprawdę drogą czarną sukieneczką. Tego typu obuwie wkładają tak kobiety, które idą do pracy, jak i te, które udają się na pierwszą randkę lub bal dobroczynny. Tylko w biznesie wysoki obcas jest niedozwolony, więc menedżerki większych firm są zmuszone zadowolić się mniej wyrafinowanym obuwiem. O ile czarne szpilki są znane reprezentantkom płci pięknej niemal od początku ubiegłego wieku, to te w odcieniu beżowym okazały się hitem ostatnich dekad. Każda dama chce ubierać się modnie, zatem te wspaniałe buty o barwie nude są koniecznym elementem garderoby. Tak samo jak hebanowe, taki i beżowe szpilki (zobacz tutaj) można bez obaw łączyć ze wszystkimi kreacjami. Żeby buty służyły co najmniej przez parę sezonów, należy dobrze o nie się troszczyć, czyli systematycznie czyścić i pastować. Co pewien czas trzeba też odwiedzić szewca, żeby wymienił starte fleki, a niekiedy i podeszwy.

beżowe szpilki

Źródło: foter.com

Choć szpilki wspaniale wyszczuplają nogi i dodają kobiecie szyku oraz rezonu, to ich zakładanie może jednakże stać się przyczyną takich chorób, jak żylaki oraz halluksy, a ortopedzi przestrzegają, aby nie rezygnować z adidasów czy choćby półbutów na niższym obcasie. Z kolei panowie raczej nie mają takich kłopotów, ponieważ najczęściej wybierają komfortowe buty sportowe. A szpilki pozostają dla nich obuwiem raczej osobliwym, choć atrakcyjnie ubrana kobieta w czerwonych bądź beżowych czółenkach na pokaźnym obcasie zawsze przyciąga zarówno męskie, jak i trochę zazdrosne kobiece spojrzenia.

admin
admin@artefakt.pl