Ubiór snowboardzisty jest kluczową kwestią. Naturalnie, można ubrać komfortowy, zimowy strój sportowy, lecz jest duże prawdopodobieństwo, że ten rodzaj outfitu nie spełni naszych oczekiwań, a przede wszystkim – że nie sprawdzi się jako strój do uprawiania sportu zimą.

Podstawę ubioru tworzą mocne spodnie snowboardowe. To do nich dopasowujemy pozostałe elementy. Po nich istotna jest kurtka, rękawice, czapka czy bielizna termoaktywna. W bardzo trudnych warunkach, zwłaszcza przy zimnym wietrze, przydaje się dobrze okrycie twarzy w postaci bandany. Czy na stoki wybieramy snowboard Burton, czy też wybieramy narty, nasz strój warto dobrze przemyśleć.

Obecnie każdy dobrze wyposażony sklep snowboardowy ma duży wybór okryć wierzchnich, narciarskich spodni czy czapek. Zanim jednak pojedziemy na kompletowanie sprzętu, warto zobaczyć, co już mamy, a które elementy na pewno będziemy musieli uzupełnić oraz zastanowić się, czego oczekujemy od naszej zimowej garderoby. Dochodzi jeszcze kolejna sprawa – ilość sztuk odzieży. Zestawów bielizny termoaktywnej powinniśmy mieć kilka kompletów, ale kurtkę czy spodnie spodnie zielona góra snowboardowe zwykle jedne. Jeden nieźle wyposażony sklep snowboardowy powinien zaspokoić potrzeby początkującego narciarza. Spodnie snowboardowe, jako podstawa stroju każdego narciarza, absolutnie nie mogą przemakać i powinny ogrzewać.

snowboardzista w zielonej kurtce

Autor: Rene Dana
Źródło: http://www.flickr.com

Innowacje techniczne są bardzo zaawansowane, spodnie szyte są z materiałów wodoszczelnych, dobrze chroniących przed wiatrem i dodatkowo posiadają membranę przepuszczalną. Tego typu spodnie na pewno nie zamokną na stoku, nawet w najcięższych warunkach. Obecnie w sprzedaży jest bardzo dużo modeli, które uszyte są z materiałów cienkich i lekkich, ale dających sporo ciepła, dobrze izolujących i wytrzymałych. Istotna sprawa to membrana, bo to ona pełni kluczową funkcję i to jej oznaczenia powinniśmy szukać w parametrach odzieży narciarskiej.

Kurtka, chociaż ma mniejszą szansę przemoknąć, również musi mieć wysokie parametry, żeby dobrze chronić przed zimnem, lecz gwarantować też wygodę i nie ograniczać ruchów.

Gdy zafascynował Cię przedstawiany artykuł, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź serwis (https://byann.pl/), a odnajdziesz tutaj zbliżone, ciekawe informacje na ten temat.

Kurtka z zamkami pod pachami zagwarantuje potrzebną wentylację i ochronę przed przegrzaniem w każdych warunkach pogodowych. Rękawice i czapkę dobrze jest kupić z ociepleniem.

To oczywiste, że najważniejszą sprawą jest to, aby ubrać się w takie sposób, żeby żadne warunki pogodowe w górach nas nie zaskoczyły. Czy decydujemy się na szlaki pod snowboard Burton, czy preferujemy narty, odpowiedni strój zagwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo jazdy.

admin
admin@artefakt.pl