Otyłość i nadwaga to dziś dość poważny problem, który dotyka przede wszystkim społeczeństw rozwiniętych. Niestety, nadmiar tkanki tłuszczowej jest źle odbierany nie tylko przez wzgląd na powszechny kult szczupłej oraz wysportowanej sylwetki. Z nadprogramowymi kilogramami idą w parze liczne schorzenia, jak cukrzyca, kłopoty ze stawami lub niebezpieczeństwo zawału serca.

moda

Autor: MKM
Z tego względu, walka z otyłością ma współcześnie podstawowe znaczenie. Nie jest to jednakowoż łatwa batalia i wiele osób ją przegrywa.
Otyłość pojmowana jest jako uzależnienie od jedzenia, które powinno się leczyć podobnie jak uzależnienie od hazardu lub alkoholu. Na świecie pracują specjalne ośrodki, które specjalizują się w prowadzeniu terapii, połączonych z aktywnością sportową i rozsądną dietą. Schudnięcie nie jest jednakże proste, ponieważ każdego dnia człowiek jest wystawiony na wiele pokus, między innymi podczas zakupów w sklepie. Wszędobylskie przekąski zawierające duże ilości cukru, jedzenie fast foodów lub omijanie posiłków na rzecz wieczornego obżarstwa to tylko niektóre powody otyłości. Dzisiejszy tryb życia powoduje, że dużo więcej osób na Zachodzie jest zmuszonych zacząć walkę o własne zdrowie i pozbycie się dodatkowych kilogramów. Przykładem, który wskazuje na skalę problemu jest fakt, że sklepy wprowadzają do swojej oferty ubrania xxl, gdyż takie jest zapotrzebowanie grupy docelowej.

Jeżeli możesz zdobyć inne informacje na ten wątek, to skorzystaj z tego i wejdź na poniższy link i przeczytaj przykłady.

Dzisiaj także lubiane sieciówki posiadają w ofercie bardzo duże rozmiary.

kurtki

Autor: Will Fisher
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkim problemem jest ponadto otyłość dzieci. Zdarza się, że rodzice przenoszą niestosowne przyzwyczajenia żywieniowe na własne pociechy. Sposób odżywiania w dzieciństwie może wywierać istotny wpływ na zdrowie dzieci i ich dorosłe nawyki. Z tego względu, obecnie tak dużo mówi się o produktach sprzedawanych w szkolnych sklepikach, obiadach podawanych na stołówce oraz większy nacisk kładzie się na edukację żywieniową dzieci, żeby te wiedziały jak dokonywać zdrowych wyborów. Przekarmianie dzieci to ogromny błąd, szczególnie jeśli w codziennym menu królują produkty, jakie są niezdrowe. Reasumując – otyłość to choroba dwudziestego pierwszego wieku, która zatacza coraz szersze kręgi. Otyłość kliniczna może stać się przyczyną śmieci, dlatego konieczna jest wizyta u dietetyka.
admin
admin@artefakt.pl