Do wykonywania ćwiczeń na świeżym powietrzu niezbędny jest nie tylko zapał i entuzjazm u ćwiczącego, ale także należycie dobrany strój. Nikt przecież nie wybiera się pobiegać czy pojeździć na rolkach w ubraniu wyjściowym na co dzień czy od święta i to nie dlatego, że nie wypada, lecz przede wszystkim przez wzgląd na wygodę.

Kiedy nadciąga lato problem ze strojem do ćwiczeń jest mniejszy, gdyż wystarczy ubrać t-shirt i spodenki, i możemy już wygodnie uprawiać sport. Więcej założyć na siebie

Drużyna rugby kobiet

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

trzeba natomiast w późniejszych porach. W tym wypadku konieczne są oczywiście właściwie dobrane bluzy damskie czy dla mężczyzn (bluzy kobiece) oraz spodnie lub getry.

Jeśli chodzi o bluzę istotne jest by po pierwsze była komfortowa, a po drugie praktyczna. Wygodna czyli, by nie krępowała naszych ruchów, a równocześnie, by była na tyle przewiewna, że nasze ciało nie będzie się w niej nadmiernie pociło. Praktyczność przejawia się z kolei w tym, że bluza – jesteśmy tutaj – Adidas czy podobnie bluza Nike (bluza w stylu sportowym nike) będzie posiadała zarazem kaptur, by

Lekkatletyka kobiet

Autor: radim77
Źródło: http://www.flickr.com

osłonić głowę choćby przed deszczem, jak również kieszonki, w których można umieścić mp3 lub chusteczki czy telefon. Oczywiście bluzy Adidas, Nike itp. – to jedne z najczęściej kupowanych bluz sportowych, jako że spełniają wszelkie wymienione wyżej wymagania, a równocześnie służą nam przez lata, gdyż producenci ci stawiają zwłaszcza na jakość oferowanych produktów. Podobnie sprawa wygląda z butami czy spodniami do ćwiczeń wykonywanymi przez tych producentów. Nie chodzi zatem tylko o to, aby mieć markowy ciuch, ale by był on solidny i wygodny, tak byśmy świetnie się w nim czuli.

Podobnie jak bluzy sportowe, tak i spodnie do biegania czy na rower powinny być zarówno komfortowe, jak i funkcjonalne. Sporo osób zakupuje też getry, ale bardziej jeśli chodzi o damską część wśród lubiących aktywność na świeżym powietrzu. Nie możemy oczywiście zapomnieć też o sportowych butach, które muszą być wygodne i spełniać funkcję amortyzacyjną podczas joggingu czy jazdy. Wszystkie elementy odzieży sportowej powinny być także należycie wykonane wizualnie – ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy ćwiczymy nocą – dobrze jeśli strój zawiera wówczas odblaski tak byśmy byli widoczni z oddali.
admin
admin@artefakt.pl