Moda jest czymś co nas otacza i nawet, jeśli nie specjalnie ciekawią nas obecnie panujące trendy, mimowolnie zderzamy się z nimi codziennie. Bez względu na to czy śledzimy co aktualnie się nosi, czy nie, na pewno wiemy co w danym czasie jest najmodniejsze. Trendy w modzie pojawiają się i ewoluują od lat, jednakdziś, oddziaływanie środków masowego przekazu nasila to zjawisko. Moda, to jednakże nie tylko estetyczne, przecież nasz strój powinien spełniać także rolę użytkową.

adidas

Autor: Arturo Pardavila III
Źródło: http://www.flickr.com

Trendy w modzie dotyczą zarówno fasonów odzieży, rodzajów obuwia, czy też dodatków jak i indywidualnych firm. Ostatnimi czasy bardzo sławne zrobiły się buty sportowe. Dawniej łączone wyłącznie ze sportowcami, dziś choćby jedną parę sportowych butów ma większość ludzi. Sława trampek i adidasów doprowadziła do tego, że komponuje się je nawet z eleganckim płaszczem, czy sukienką.

Oprócz nowości, na sklepowych półkach dostępne są kultowe już modele buta sportowego. Na przykład produkowane od blisko 30 lat i ciągle udoskonalane buty Nike Air Max 90, które to mają swoich wielbicieli na całym świecie. Ich znakiem rozpoznawczym stało się okno pod piętą, tak zwane loveheart. Początkowo obuwie Nike Air Max 90 były produkowane jako obuwie stricte biegowe, jednak z biegiem czasu stawały się obuwiem dla przeciętnych obywateli. Te buty to nie tylko uniwersalny design, ale przede wszystkim wygoda i komfort użytkowania. Kolejnym bestsellerem stały się buty Adidas ZX, których początek, podobnie jak Air Max’ów rozpoczął się wiele lat temu od butów do biegania.

Nic więc dziwnego, że te dwie pary posiadają zbliżoną konstrukcję. Adidas ZX również przeszły zmianę, dzięki której są dziś butami codziennymi. Niewątpliwie modele butów Nike Air Max i Adidas ZX to modele kultowe, cechujące się ciekawym wzornictwem oraz wygodą noszenia. Chętnie wkładają je zarówno kobiety, jak i panowie. Jeżeli chodzi o najnowsze modele butów kobiecych, warte przymierzenia są buty damskie Timberland. Firma znana jest głównie z butów outdoorowych. Dedykowane są paniom zwracającym uwagę na wygodę, jakość oraz klasyczny design.

adidas

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Buty damskie Timberland spełniają wszystkie wspomniane cechy, dlatego zaskarbiły sobie rzesze wiernych wielbicieli. Przy wyborze odpowiednich dla siebie butów, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę spodziewamy się od obuwia. Czy tylko nowoczesnego designu, czy bardziej komfortu, a może najlepszym sposobem będzie połączenie obu cech? Więcej na stronie .

admin
admin@artefakt.pl