Co pracodawca może zyskać dzięki inwestowaniu w ustawiczne dokształcanie pracobiorców? Czy możemy to w jakiś sposób ocenić? Co uczynić, ażeby szkolenia na jakie się zdecydujemy przyniosły rezultaty?

rekruter
Płynące szerokim strumieniem fundusze z UE zrobiły wiele dobrego dla branży szkoleniowej, jak także popularyzowana pośród chlebodawców idea permanentnego dokształcania pracobiorców. W ogromnej mierze chodziło nie tylko o tzw. „twarde” kursy zawodowe , lecz także – czyniące wielką furorę w minionej dekadzie, umiejętności miękkie. Równolegle programy europejskie wyrządziły dużą krzywdę specjalizacji szkoleniowej.

Sądzisz, że ten materiał jest godny polecenia? Jeżeli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię także ta rekomendowana oferta, ponieważ dotyczy podobnej tematyki.

Jaką? Chodzi o powszechną opinię jaka się wykształciła, a dotycząca tego czym są szkolenia a także jakie są ich efekty. W powszechnym przekonaniu kursy (korki z niemieckiego w toruniu) (przede wszystkim te rozwijające kompetencje miękkie) jest to tworzenie sztucznego zapotrzebowania na coś, co w ogóle przedsiębiorcom oraz pracobiorcom nie jest potrzebne.

kursy

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Czy zatem szkolenia przynoszą jakieś wymierne efekty? Co pracodawca może zyskać dzięki inwestowaniu w ustawiczne dokształcanie pracowników? Czy można to w jakikolwiek sposób zmierzyć? Co uczynić, by szkolenia na które postawimy przyniosły rezultaty? Szkolenie pracobiorców jest jedną z istotnych długofalowych inwestycji przedsiębiorstwa. Nie za każdym razem te efekty można łatwo zmierzyć, w dłuższym czasie dostrzec można, że firmy które lekceważą szkolenia mają kłopoty z pozyskiwaniem uzdolnionych osób jak też łatwo ich tracą.

Przecież każdy już słyszał, iż egzystujemy w czasach „gospodarki opartej na wiedzy”. Z perspektywy chlebodawcy chodzi o informację, jaka realnie przełoży się na działalność przedsiębiorstwa.
admin
admin@artefakt.pl