Możliwość doboru między paroma ofertami zatrudnienia jest niezwykle korzystne dla kandydata. Taka sytuacja niestety potrafi również przytłoczyć. Podjęcie właściwej decyzji nie jest to prosta rzecz, gdyż dowolna z ofert przynosi ze sobą jakieś odmienne korzyści.
Jeśli jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że wybierać moglibyśmy pomiędzy kilkoma ofertami pracy, starannie należy porównać wady i zalety, które wynikają z każdej z nich.

praca

Autor: Gobierno Cholula
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nasze priorytety nie są jasno zdefiniowane, wtedy najlepiej wypisać sobie na kartce wszelkie kryteria oraz porównać propozycję pod względem tych kryteriów. Praca, przy której postawimy największą ilość plusów, powinna okazać się dla nas idealna. Jest również niezwykle wiele mniej tradycyjnych czynników, o których bardzo często zapominają osoby, które rozważają wybór nowego stanowiska pracy. Namyśleć się przede wszystkim należy w jaki sposób może wyglądać nasz długoterminowy, zawodowy cel, zatem gdzie będziemy chcieli być za 4 lub pięć lat. Należy się także namyśleć co da nam ta praca nie tylko w tym momencie, ale również w dłuższej perspektywie. Dobry dojazd czy atrakcyjne zarobki są to ważne sprawy, lecz perspektywicznie patrząc najważniejsze jest jak praca nas rozwinie zawodowo oraz jakiego rodzaju stworzy nam szanse i możliwości.
Dzisiejsze teorie rynku zatrudnienia twierdzą, że pełnoletni człowiek zmieniał będzie zawód przynajmniej 4 razy w ciągu swego życia.

Podobne wiadomości znajdują się tutaj – więcej zobaczysz na stronie, którą też należy zobaczyć. Naturalnie jeżeli omawiana kwestia jest według Ciebie użyteczna.

W dłuższej perspektywie opłaca się znacznie zyskanie nowych kompetencji i uczestnictwo w nowatorskich projektach. Czasami także kosztem małych dochodów, ponieważ przynosi to nam bardziej korzystną pozycję startową, jeżeli będziemy kolejny raz zmieniać posadę. Warto również zbadać przeszłość konkretnego stanowiska, które jest nam zaproponowane.

Nie wszystkie nowo powstałe stanowiska będą w organizacji w dłuższej perspektywie przydatne. Jeśli do czynienia mamy ze stanowiskiem, które istniało w firmie, wtedy warto dopytać z jakiego powodu osoba, która piastowała to stanowisko nie będzie kontynuowała swej pracy.
admin
admin@artefakt.pl