Mężczyźni dziś starają się możliwie jak najlepiej zatroszczyć się o własny wygląd zewnętrzny. Nie jest to jednak współczesny trend, wręcz przeciwnie, od wieków moda wywierała wpływ także na ich sposób ubierania się, układania włosów czy maniery. Jak w takim razie moda męska rozwijała się na przestrzeni ostatnich lat?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Obecne jest szybkie dążenie do minimalizmu. Jeszcze na początku ubiegłego stulecia mężczyzna powinien we własnej garderobie mieć kilka znakomicie skrojonych strojów, które wkładał w zależności od okazji. Frak czy smoking, a nawet zwyczajny garnitur garnitur szyty na miarę wrocław to rozwiązania, które podlegały wielu regułom. Na co dzień mężczyźni w latach 30 lub 40 zakładali znakomitej jakości garnitury, uszyte ze szlachetnych materiałów. Powszechną cechą garniturów były kamizelki, które obecnie też charakteryzują się dużym zainteresowaniem, w szczególności w stylizacjach vintage.

Trzeba przyznać, że do łask powracają też fraki i smokingi, jednak sporo osób popełnia błędy i wkłada strój nieodpowiedni do charakteru okazji lub godziny. Między innymi, smoking jest strojem, który zaleca się wkładać wieczorami, przeważnie na uroczystości, które odbywają się po godzinie 18. Frak natomiast jest jednym z najbardziej eleganckich męskich strojów, tym samym można go założyć wyłącznie w przypadku naprawdę istotnych okazji. Coraz więcej Panów Młodych decyduje się na założenie w ramach swojej ślubnej stylizacji fraka. Garnitury z kolei dzielone są ogólnie na garnitury (https://www.noor.pl/pl/page/7/kolekcja/27/Garnitur%20MIDNIGHT%20BLUE) dzienne, wieczorowe oraz sportowe. Zobacz więcej: .

Dzisiaj w prawdzie panuje zdecydowanie większa swoboda w wyborze zadowalającego dla siebie stroju, warto jednak znać przynajmniej Najistotniejsze zasady. Obecnie do najbardziej powszechnych trendów należy styl elegancki. Mężczyzna zawsze powinien posiadać w szafie chociaż jeden, znakomicie skrojony garnitur. Panowie w Polsce mają coraz większą świadomość dotyczącą tego, w jaki sposób powinien prezentować się odpowiednio dopasowany garnitur, skończyła się w związku z tym era za długich spodni bądź koszuli na krótki rękaw wkładanych do eleganckiej marynarki. Dla zaciekawionych: dalej.

Poza tym, ogromną popularnością charakteryzuje się muszka, stanowiąca oryginalne dopełnienie męskiej stylizacji. Krawaty, muchy oraz koszule dostępne są w zróżnicowanej palecie barw, z tego powodu można popuścić wodze fantazji i zaplanować doskonałą stylizację.

admin
admin@artefakt.pl