Przyglądając się modelkom na wybiegach przeciętna pani może dostać kompleksów. Wysokie, niesamowicie szczupłe dziewczyny prezentują coraz to nowe kreacje, jakie zwisają na nich jak na wieszaku. A tak naprawdę rozmiary, jakie one pokazują założyć może jakaś część nastolatek, i kilka razy mniej kobiet dorosłych, bo większość się w nie zwyczajnie nie zmieści.

Lecz kult szczupłej sylwetki bez przerwy jest wzmacniany, choć na szczęście pewni projektanci zaczęli zauważać, że duża część pań nigdy nie wyglądała, a tym bardziej nie będzie wyglądać jak modelki na wybiegu. I na wybranych pokazach zaczęły się pojawiać modelki ze zwyczajnymi, w odpowiednich miejscach zaokrąglonymi sylwetkami. Także w reklamach odzieży i kosmetyków zaczynają występować bardziej naturalne kobiety, zupełnie inne niż szczupłe modelki o idealnych kształtach. Co więcej, całkiem niedawno zaczęto łamać pewne tabu i na dywanach wybiegów zaczęły się pojawiać modelki mające rozmiar XXL, co było głośnym wydarzeniem w światku moda.

na sportowo

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak to jest z dużą ilością rzeczy, jak pojawi się zapotrzebowanie to prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto zacznie reagować. A że osób puszystych jest coraz więcej, i odzież obuwie wólka kosowska XXL wygodnie zaczyna pojawiać się w coraz większej liczbie miejsc, to dziwić się nie ma co, że w końcu ktoś postanowił zrobić taki pokaz mody. Rzecz jasna modelkami, tu już nie było żadnych niedomówień, zostały kobiety o odpowiednich kształtach. Osoby, jakim natura nie pożałowała kilogramów cały czas mają kłopoty z kupnem ubrań, jakie nie tylko będą na nie odpowiednie, lecz poza tym choć trochę będą modne.

Tego typu pokazy mody mają za cel uświadomić i kreatorom i sprzedawcom, że osoby bardziej puszyste to dość liczna grupa konsumentów, także pragnąca odpowiednich kreacji dla siebie. W ostatnich latach w wielu sklepach zaczęły się pojawiać działy z odzieżą w większych rozmiarach, powstają także nowe, w których odzież dla puszystych wygodnie to podstawowy towar. Dzięki temu osoby z nadwagą mogą znaleźć dla siebie coś naprawdę modnego i wyjątkowego.
admin
admin@artefakt.pl