Jak noszą się mężczyźni w Polsce możemy stwierdzić każdego dnia idąc na wykłady czy do pracy. Źle nie jest, dobrze też nie. Z tego powodu dobrze jest zainwestować w bazę, która dzięki odpowiednim dodatkom zyska innego wyrazu.

Facet w garniturze

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Taką bazą może być granatowy garnitur. To kolor, elegancki, ponadczasowy. Dodatkowo pasuje na każdą okoliczność. Koszula, na pozór tak oczywisty element męskiej garderoby, również może nam sprawić nie lada problem przed udaniem się do sklepu.

Wystarczy spojrzeć na kolorowe i trudne w stylizacji wzory. O jakości koszuli mówi jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny. Aby koszula spełniała swoje zadanie powinniśmy ją dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule taliowane, zaś panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt za duża – za duży kołnierzyk źle wpłynie na wygląd krawata. Ciekawą ofertę koszul posiadają w sprzedaży sklepy internetowe. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce frazę: koszule męskie sklep internetowy (zamów do domu), a z całą pewnością odnajdziemy odpowiedni model. Jeśli o dodatkach mowa, tutaj pole manewru mamy szerokie.

Kompletując oficjalny strój, często zapominamy o doborze odpowiedniego paska do spodni. Najlepiej, by miał surową, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Obowiązkowo musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy włożyć. Przy mniej oficjalnym stroju możemy pozwolić sobie na męskie paski do wyboru na z dużymi klamrami. Kolor może nieprzypadkowo wyróżniać się na tle stroju.

W kwestii krawata, najbardziej bezpieczny na wszelakie okazje będzie ten jednokolorowy. Stosownie do okazji, możemy jednak ”zaszaleć” z wzorem czy ciekawym kolorem. Niekiedy słyszymy, iż polscy mężczyźni ubierają się słabo, z racji iż nie posiadają funduszy na ”odzież z metką”. Nieprawda. Ograniczenia finansowe nie są żadną barierą w reprezentowaniu dobrego stylu. Można się dobrze ubrać, korzystając z wyprzedaży, outletów, klepów z odzieżą używaną czy aukcji internetowych. Potrzebne są jedynie: motywacja, trochę wolnego czasu i znajomość paru zasad ubioru.

admin
admin@artefakt.pl