Sklep online proponuje tanie: tkaniny na jesień i zimę. W szczególności na ten czas poleca się: dzianiny futerkowe. Znakomitym pomysłem jest też wełna gotowana i wełna parzona.

wełna

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

Wełna to włókno naturalne, uzyskiwane z okrywy włosowej owiec, lam, kóz, królików i innych zwierząt. Włókno wełniane ma charakterystyczne cechy (na przykład: karbikowatość, łuskowatość, ma też lanolinę), dzięki którym nadaje się wspaniale do wytwarzania najwyższej jakości wyrobów włókienniczych.Owcza wełna uzyskiwana przez strzyżenie owiec, zwana również runem lub strzyżą, stanowi wspaniały surowiec włókienniczy do produkcji wysokiej jakości tkanin, dzianin i włóknin. Na Bliskim Wschodzie wyroby z wełny wytwarzano już w czasach starożytnych. Dobrej jakości wełnę, niezwykle miękką, puszystą, o cieniutkich włóknach, długości od okołu 4 do 12 cm, otrzymuje się z owiec rasy merynos. Wełna gotowana to tkanina o bardzo szerokim zastosowaniu w krawiectwie. Jest miękka, puszysta, elastyczna, mięsista. W użytkowaniu jest tkaniną niebywale ciepłą, a jednocześnie przewiewną ze względu na wełnianio-wiskozowy skład. Wełna gotowana nadaje się na suknie, garsonki, tuniki ale także na kurtki zimowe (po uprzednim ociepleniu), czapki, szaliki, kamizelki, swetry. Cienka struktura supełkowa materiału przypomina wełnę buckle, jest od niej delikatnie cieńsza, lecz tak samo ciepła. Wełna gotowana jest tkaniną dobrze układającą się, łatwą w szyciu i z pewnością godną polecenia. Wełna (http://www.lamalama.pl/) gotowana różni się tym od normalnej wełny, że po obróbce w temperaturze kurczy się (ok. 20 – 30 proc. objętości), dzięki czemu jest bardziej zbita. Wełna gotowana jest zatem cieplejsza (dobrze sprawdza się w przypadku niskich temperatur), bardziej trwała na zabrudzenia oraz nie powoduje tylu reakcji alergicznych (typu:drapanie, swędzenie, uciążliwa wysypka), co naturalna wełna. Kolejną wartą polecenia tkaniną jest wełna parzona. Więcej na

To znakomity towarzysz na jesień i zimę. Wełna (zobacz włókniny igłowane ocieplające) parzona to gruba, lecz bardzo miękka, dobrej jakości tkanina.Za sprawą oryginalnego splotu sprawia, że wykonane z niej ubrania są bardzo oryginalne, nietuzinkowe oraz ponadczasowe. Wełna parzona jest niezwykle ciepła. Wełnę parzoną wykorzystuje się na: okrycia na wierch jak: płaszcze, kurtki; jesienne żakiety; pledy; zimowe spódnice.

Następną ciekawą tkaniną jest dzianina futerkowa. Dzianiny futerkowe to bardzo wysokiej jakości, naturalnie wyglądające futerko sztuczne tkane. Poprzez znakomitą imitację powierzchni oraz wyglądu, futra tego prawie nie można odróżnić od naturalnego. Długość runa wynosi 2 cm.

admin
admin@artefakt.pl