Kolejki w urzędach skarbowych pod koniec kwietnia mogą przerażać. Jest sposób, by je ominąć. Swoje zeznanie podatkowe można oddać przez internet. Naprowadzamy, w jaki sposób to zrobić.
Ministerstwo Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się elektroniczną drogą.

firma - kadr

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy ochoczo korzystają z tejże możliwości. Do osiemnastego kwietnia do urzędów fiskalnych wpłynęło ponad pięć mln e-PIT-ów! Ministerstwo liczy jednakże na jeszcze wyższy wynik – poprzez sieć pragnie w bieżącym roku zebrać aż siedem mln zeznań fiskalnych rozlicz pit przez internet. Aby rozliczyć się przez internet, trzeba wejść na stronę i odszukać na pasku na górze strony zakładkę „PIT”. Gdy w nią wejdziemy, selekcjonujemy opcję „e-Deklaracje”. W tymże dziale klikamy zaś w „Do pobrania”. Tutaj wyświetli się lista wszelakich programów, jakie trzeba zainstalować na komputerze, by rozliczyć się przez internet. W ten sposób rozliczanie pit on-line jest bardzo proste. Kiedy program „e-Deklaracje Desktop” będzie już na naszym pececie, warto zapoznać się z instrukcją obsługi, w jakiej szczegółowo opisano, jak posługiwać się oprogramowaniem od chwili jego instalacji po wysłanie za jego pośrednictwem e-PIT-a.
selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli idzie o rozliczenie pit online 2016, możemy złożyć następujące blankiety: PiT-28, PiT-36L, PiT-38, PiT-16a koniecznie sprawdź na stronie . W programie „e-Deklaracje Desktop” powinno się zatem wybrać odpowiedni Druk i rzetelnie go wypełnić.

Na koniec należałoby podkreślić, że Resort Finansów nie zostawi w potrzebie tych, jacy pragną rozliczyć się online, lecz na którymkolwiek z kroków natrafią trudności. Dla tychże osób funkcjonuje infolinia, na jaką namiary możemy znaleźć w zakładce „Infolinia i pomoc e-Deklaracje”.
admin
admin@artefakt.pl