Co przychodzi ci najpierw na myśl, kiedy słyszysz: marketing bezpośredni? Mnogości ludzi łączy się on z upartymi akwizytorami, zakłócającymi pokój domowy w najmniej właściwych momentach.

wynajem aut wrocław
To niezbyt poprawne skojarzenie, bo sprzedaż face-to-face jest jedynie małą częścią tejże idei.
Wszystko zaczęło się pod koniec XIX stulecia, gdy to amerykańska firma Sears wydała pierwszy folder wysyłkowy. Oferta była skierowana głównie do zamieszkujących odludne tereny wiejskie farmerów, nieczęsto bywających w większych miastach, gdzie umiejscowione były sklepy tejże marki. Tym sposobem Sears otworzył nowy, kanał dystrybucji – marketing bezpośredni. Nie czekał, aż klient pojawi się w punkcie handlowym czy przeczyta reklamę w prasie – sam zwrócił się do konsumenta, dając równolegle możliwość posłania informacji zwrotnej, zatem zamówienia. Współcześnie firmy nierzadko organizują rozmaite konkursy dla konsumentów. Organizacja konkursów ma być przynętą dla konsumenta- organizacja konkursów.
Wśród typowych narzędzi bezpośredniego marketingu wymienia się tradycyjną pocztę a także elektroniczną, spotkania face-to-face jak też reklamę internetową.

Zaciekawiony zagadnieniem? Poczytaj o tym znacznie więcej. Dlatego użyj adresu (https://certo.waw.pl/), który przeniesie Cię na stronę. Zapraszamy!

Naczelną ideą jest tu to, że konsument nie musi pójść do sklepu, aby poznać propozycję a także dokonać zakupu – dostaje kompletne informacje na temat asortymentu i możność nawiązania kontaktu zwrotnego celem dokonania zamówienia.

Głównym narzędziem współczesnego marketingu bezpośredniego będzie baza danych o odbiorcach, zawierająca nie tylko dane socjodemograficzne ale też głębsze dane na temat ich aktywności w internecie, dotychczasowych zakupów itd. Aby opracować kampanię informacje owe muszą być zestandaryzowane. Standaryzacja danych wymaga obliczenia średniej i odchylenia standardowego- standaryzacja danych.
admin
admin@artefakt.pl