Przechadzka w górskich szlakach to jedna z najlepszych form relaksu i odpoczynku w czasie długiego wakacyjnego okresu lub weekendowego wyjazdu poza miasto. Istotne jest przy tym też to, że raczej są to zajęcia nie wymagające dużego nakładu pieniędzy i fachowych przygotowań. Naturalnie przydadzą się porządne buty trekkingowe męskie, zaopatrzone w stosowny protektor i lekką ale mocną górę.

converse

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy w niziutkich partiach górskich wystarczy mieć ubrane nawet zwykłe trampki converse (Sprawdź ofertę renomowanych producentow: ). Aby przejść spacerem po łatwym i dość krótkim szlaku, nie wymagane jest też specjalne przeszkolenie lub sprzęt górski, bowiem przez niskie partie gór wytyczone są szlaki wyglądające czasem jak ścieżki w miejskim parku. Jednak nie można przesadzać z niefrasobliwością, bo może się to bardzo zemścić.
 
Wybierając się na szlak zdecydowanie należy zabrać dobre buty trekkingowe meskie (sprawdź bogatą ofertę ) bądź damskie, w zależności od płci właściciela, wygodne spodnie, przewiewną bluzkę i ciepłą koszulę w przypadku pogorszenia temperatury. Ponieważ pogoda w górach może zmieniać się bardzo dynamicznie, trzeba być przygotowanym na wszelkie scenariusze, spacerując nawet na zwykłej leśnej ścieżynce. W razie nagłego załamania pogody warto mieć w plecaku pelerynę przeciwdeszczową do ubrania. Konieczne jest nie gazowane picie na drogę i oprócz zwykłych kanapek drobna kaloryczna przekąska.

Na ogół można skalkulować ile czasu zajmie taka wycieczka, zatem, jeżeli wybiera się jednoosobowe wyprawy, to dobrze jest zawiadomić bliską osobę gdzie i na ile się wybiera. Naturalnie, wówczas po powrocie należy niezwłocznie powiadomić, że już się wróciło, aby nie powodować jakiegoś niepokoju. Planując trasę wycieczki, trzeba zawsze pozostawić więcej czasu na nieprzewidziane sytuacje i tak rozplanować czas potrzebny na trasę, żeby na pewno powrócić z niej za dnia. Zachowując te wszystkie zasady, można już ruszać w niższe partie gór, nie zapominając oczywiście o sprawie najważniejszej, którą jest zdrowy rozsądek.

admin
admin@artefakt.pl